Kultura i styl

"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". J.K. Rowling zapowiada trylogię

Kultura i styl

ShutterstockJ

J.K. Rowling ogłosiła, że "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" będzie filmową trylogią. Zdementowała jednocześnie inne plotki. Sztuka teatralna "Harry Potter i Przeklęte Dziecko" nie zostanie przeniesiona na srebrny ekran.

Spin-off przygód Harrego Pottera, "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" będzie filmową trylogią. J.K. Rowling, która debiutuje w roli scenarzystki, potwierdziła informacje, które od kilku tygodni pojawiały się w mediach społecznościowych.

Rowling zdementowała także plotki, że sztuka teatralna ""Harry Potter and the Cursed Child" ("Harry Potter i Przeklęte Dziecko") doczeka się filmowej wersji. "Obawiam się, że źle słyszałaś. #CursedChild jest sztuką. #FantasticBeasts będzie trzema filmami" - napisała pisarka na Twitterze.

Historia czarownic i czarowników

Akcja filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" dzieje się w Nowym Jorku, 70 lat przed wydarzeniami opisanymi w serii o Harrym Potterze. Newta Scamandera (autora książki, która później staje się podręcznikiem szkolnym Pottera) spotykają różne niezwykłe przygody w nowojorskim stowarzyszeniu czarownic i czarowników.

W postać Scamandera wcieli się zdobywca Oscara - Eddie Redmayne. W filmie zagrają również: Katherine Waterston, Alison Sudol, Dan Fogler, Samantha Morton, Ezra Miller i Colin Farrell. Już wcześniej pojawiały się informacje, że Warner Bros chce wyprodukować "przynajmniej trylogię", której pierwszą częścią będą "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". Według tych informacji kolejne części pojawią się w kinach w 2018 i w 2020 roku. "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" będą debiutem scenopisarskim Rowling. Premiera filmu zapowiadana jest na 18 listopada 2016 roku.

Autor: tmw/kk / Źródło: The Independent, Huffington Post

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości