Viki Gabor zwyciężczynią dziecięcej Eurowizji

Kultura i styl


Viki Gabor wygrała niedzielny finał konkursu Eurowizja Junior. Reprezentująca Polskę młoda wokalistka wykonała piosenkę z ekologicznym przesłaniem zatytułowaną "Superhero". Tym samym Polska stała się pierwszym krajem, któremu udało się wygrać ten konkurs drugi raz z rzędu. "Wielkie brawa, gratulacje i podziękowania dla Wiktorii Viki Gabor za wspaniały sukces" - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

W niedzielę w Gliwicach odbyła się 17. edycja Eurowizji Junior. Zwyciężczynią została reprezentująca Polskę Viki Gabor.

Wykonała na scenie piosenkę zatytułowaną "Superhero", która niesie ze sobą ekologiczne przesłanie.

Zwycięzca konkursu jest wyłaniany na podstawie głosowania jurorów oraz głosów oddanych przez telewidzów. Jak podali organizatorzy na swojej stronie, w sumie młoda piosenkarka zdobyła 278 punktów.

"Wielkie brawa, gratulacje i podziękowania"

Tym samym Polska drugi raz z rzędu zwyciężyła w dziecięcej Eurowizji, co wcześniej nie udało się żadnemu innemu krajowi. W ubiegłym roku konkurs wygrała Roksana Węgiel.

Gratulacje Gabor złożył prezydent Andrzej Duda.

"Wielkie brawa, gratulacje i podziękowania dla Wiktorii Viki Gabor za wspaniały sukces i piękne reprezentowanie Polski w konkursie Eurowizji Junior. Roksana Węgiel dała świetny przykład i zyskała godną Następczynię na europejskiej scenie juniorskiej. Brawo! Super!" - napisał na Twitterze.

Gratulacje przekazał również premier Mateusz Morawiecki. "Viki Gabor najlepsza w Europie! Wiktoria odniosła zwycięstwo w wielkim stylu na oczach całego świata. Serdeczne gratulacje dla naszej młodej, ale już wielkiej Artystki!" - napisał na Facebooku. Konkurs Eurowizji Junior premier oglądał w hali Arena w Gliwicach wraz z dziećmi i tam także osobiście pogratulował młodej wokalistce.

Premier Mateusz Morawiecki pogratulował Viki Gabor Facebook/@MorawieckiPL

W tegorocznym konkursie wzięli udział młodzi wykonawcy z 19 krajów. Organizatorem wydarzenia jest Europejska Unia Nadawców we współpracy z Telewizją Polską.

Kim jest Viki Gabor?

Jak informują organizatorzy konkursu, reprezentująca Polskę młoda wokalistka ma 12 lat. Urodziła się w Niemczech i uczyła się między innymi w Wielkiej Brytanii. Obecnie mieszka jednak w Polsce. W 2019 roku wystąpiła w programie "The Voice Kids". Gabor inspiruje się takimi wokalistami jak Ariana Grande, Jessie J, Shawn Mendes, Whitney Houston oraz Beyonce.

Autor: akr//kg / Źródło: PAP, tvn24.pl