TVN24 | Kultura i styl

"Nigdy nie przypuszczałem, że pokocham zdjęcie paszportowe". Gwiazda "Juno" i "Incepcji" po korekcie płci

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
kgo//mm
Źródło:
Instagram/@elliotpage, Daily Mail, The Independent
Eliot Page na okładce letniego wydania magazynu "Esquire"
Eliot Page na okładce letniego wydania magazynu "Esquire"Instagram/elliotpage
wideo 2/4
Instagram/elliotpageEliot Page na okładce letniego wydania magazynu "Esquire"

Znany kanadyjski aktor Elliot Page w 2020 roku ogłosił, że jest osobą transpłciową. Teraz opublikował w mediach społecznościowych swoje nowe zdjęcie. "Nigdy nie przypuszczałem, że pokocham zdjęcie paszportowe" - przyznał w opisie zamieszczonym pod fotografią.

Elliot Page urodził się w 1985 roku jako dziecko płci żeńskiej o imieniu Ellen. Olbrzymią popularność przyniosły mu, jeszcze jako Ellen, role w takich produkcjach jak filmy "Juno", "Incepcja" i "Zakochani w Rzymie" oraz serial "The Umbrella Academy".

W 2014 roku Elliot Page poinformował, że jest lesbijką, zaś sześć lat później przedstawił się jako osoba transpłciowa. Ujawnił też swoje nowe imię, jakim chce być określany - Elliot. Od tamtej pory używa w odniesieniu do siebie zaimków on/jego oraz oni/ich.

Zdjęcie Elliota Page'a

Swoje nowe zdjęcie paszportowe Elliot Page opublikował na Instagramie 3 lipca. 35-letni kanadyjski aktor na fotografii ma krótkie włosy i delikatny makijaż. Ubrany jest w czarną koszulkę. "Nigdy nie przypuszczałem, że pokocham zdjęcie paszportowe" - skomentował swoje zdjęcie aktor.

Pod postem w ciągu dwóch dni pojawiło się ponad 1,4 miliona polubień oraz prawie 9,5 tysiąca komentarzy. Zdjęcie skomentowali m.in. amerykańska aktorka Genesis Rodriguez czy hiszpański aktor Javier Calvo.

Brytyjski "Daily Mail" nazwał nowe zdjęcie paszportowe kolejnym, po coming oucie z 2020 roku, "kamieniem milowym" w życiu Kanadyjczyka. Gazeta przypuszcza również, że nowy paszport zawiera już zaktualizowane dane aktora w zakresie płci oraz imienia, sam Elliot Page nie udzielił jednak szczegółów w tej sprawie.

ZOBACZ TEŻ: "To jest temat tabu, o tym się nie mówi. Osoby transpłciowe muszą radzić sobie same"

Wyautował się dwa lata temu

W latach 2018-2021 Elliot Page, oficjalnie identyfikujący się jeszcze jako lesbijka, tworzył małżeństwo z choreografką i tancerką Emmą Portner. Po coming oucie Page’a para rozstała się, ale Portner zapewnia, że wspiera swojego byłego partnera i szanuje jego decyzję.

W marcu 2021 roku Page, jako pierwszy otwarcie transpłciowy mężczyzna, pojawił się na okładce magazynu "Time". W artykule, który ukazał się na łamach pisma, wyznał, że przeszedł mastektomię, czyli operację usunięcia obu piersi.

Kilka tygodni temu Kanadyjczyk zapozował także na pierwszej stronie letniej edycji magazynu "Esquire". W udzielonym dla niego wywiadzie opowiedział m.in. o tym, jak przed coming outem był zmuszony do założenia na premierę filmową sukienki zamiast garnituru.

ZOBACZ TEŻ: Stan Luizjana zakazuje osobom transpłciowym dołączania do damskich drużyn sportowych

Autor:kgo//mm

Źródło: Instagram/@elliotpage, Daily Mail, The Independent

Pozostałe wiadomości