TVN24 | Kultura i styl

Ed Sheeran zakażony koronawirusem. "Będę robił tyle, ile mogę ze swojego domu"

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
akr/kg
Źródło:
PAP

Ed Sheeran poinformował, że wykryto u niego zakażenie koronawirusem. Brytyjski wokalista, muzyk i autor tekstów zapewnił, że nadal będzie występował i przeprowadzał wywiady, ale z domu. "Przepraszam wszystkich, którzy są zawiedzeni" - napisał.

Ed Sheeran o tym, że test potwierdził u niego obecność koronawirusa, poinformował w niedzielę w mediach społecznościowych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

"Hej, ludzie. Szybka wiadomość, niestety uzyskałem pozytywny wynik testu na COVID-19, więc zgodnie z wytycznymi rządu teraz się izoluję. Oznacza to, że nie jestem w stanie teraz realizować żadnych osobistych zobowiązań, więc z planowanych wywiadów/występów będę robił tyle, ile mogę ze swojego domu. Przepraszam wszystkich, którzy są zawiedzeni. Bądźcie wszyscy bezpieczni" - przekazał Sheeran w poście opublikowanym na Instagramie.

Sheeran nie wspomniał w swoim oświadczeniu, czy był szczepiony przeciw COVID-19. CNN przypomina jednak, że w lipcu wziął udział w amerykańskim wieczornym show "The Late Late Show with James Corden". Zaprezentował tam jeden ze swoich przebojów "Shape of You" w zmienionej wersji - dodając wersy na temat szczepionki przeciwko COVID-19.

Przypominały one, o uzyskiwaniu pełnej odporności po przyjęciu drugiej dawki i konieczności odczekania kilkunastu dni, aby preparaty zaczęły pełnić swoją funkcję.

Wśród osób zakażonych w wielu krajach świata dominują osoby niezaszczepione. W Polsce było to - jak przekazał pod koniec września minister zdrowia Adam Niedzielski - 99,1 procent notowanych infekcji. Ponadto, jak podają lekarze, nawet, jeśli osoba zaszczepiona zakazi się, to przebieg COVID-19 powinien być znacznie łagodniejszy i niezagrażający życiu. Jest to ważne także wobec informacji podawanych przez lekarzy, iż zdecydowaną większość osób przegrywających walkę z COVID-19 stanowią niezaszczepieni.

Czytaj więcej w Konkret24: Mity na temat szczepień przeciw COVID-19

Ed Sheeran Shutterstock

Ed Sheeran przed premierą nowego albumu

Brytyjski wokalista poinformował o zakażeniu niespełna tydzień przed premierą swojego piątego albumu. Płyta "Equals", zawierająca m.in. dwa single, które doszły do szczytu brytyjskiej listy przebojów - "Shivers" i "Bad Habits" - ukaże się w piątek.

W zeszłą niedzielę Ed Sheeran wystąpił w Londynie na inauguracyjnej edycji rozdania nagród Earthshot, które przyznaje fundacja księcia Williama i księżnej Kate za działalność na rzecz środowiska naturalnego.

W sierpniu przyszłego roku Sheeran ma wystąpić w Warszawie.

Autor:akr/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości