Kultura i styl

Dziękujemy za każdy głos! 8 Telekamer dla TVN i TVN24.

Kultura i styl

Aktualizacja:

8 z 16 Telekamer "Teletygodnia" dla TVN24 i TVN. TVN24 zdobyła Telekamerę dla najlepszego kanału informacyjnego i biznesowego. Liczba głosów, dzięki której się to udało, to - uwaga! - 367 tys. 533 głosy. Statuetki otrzymały również Anita Werner z TVN24 oraz Dorota Gardias z TVN Meteo. Widzowie wyróżnili "Mam Talent!", program rozrywkowy TVN oraz serial "BrzydUla". A jego główni bohaterowie okazali się bezkonkurencyjni w kategorii "Najlepszy aktor/aktorka". Złotą Telekamerę odebrał Szymon Majewski.

Adam Pieczyński, redaktor naczelny TVN24
Adam Pieczyński, redaktor naczelny TVN24

Ceremonia wręczenia Telekamer "Teletygodnia" odbyła się w hotelu Hilton w Warszawie. W tym roku po raz pierwszynagrody wręczone zostały w aż 16 kategoriach. Nagrody są wyjątkowo cenne. Ich laureatów zawsze wybierają telewidzowie za pomocą sms-ów, internetu oraz kart pocztowych.

Anita Werner o nagrodzie
Anita Werner o nagrodzie
Filip Bobek odebrał nagrode dla najlepszego aktora (PAP) 

W tej edycji oddano łącznie 846 tys. 294 głosy - to rekordowa liczba w historii plebiscytu. A znakomita ich część oddana była na ludzi związanych z TVN24 i TVN. Bez Was , Drodzy Widzowie, Internauci, nie byłoby naszego sukcesu. Za każdy głos bardzo dziękujemy.

TVN24 najlepsza

Statuetkę dla najlepszego Kanału informacyjnego i biznesowego TVN24 otrzymała zdobywając blisko 370 tysięcy głosów. Nagroda jest tym bardziej cenna, ponieważ stacje informacyjne walczyły o nią po raz pierwszy. Pokonaliśmy m.in. Polsat News (zdobył 63 tys. 520 głosów) i TVP Info (82 tys. 961 głosów).

Telekamerę dla TVN24 odebrał jej redaktor naczelny Adam Pieczyński. - W życiu się nie spodziewałem, że można tak lubić telewizję informacyjną, i to po ośmiu latach - mówił Pieczyński. - Unosi się nad nami też duch twórców stacji TVN. Wymienię Mariusza Waltera, Piotra Waltera, nieżyjącego Jana Wejcherta. To są ludzie, którzy postawili bardzo dużo na to, żeby w Polsce mogła być wolność słowa. (…) Panie prezesie Janie, będziemy o tą wolność słowa dbać – powiedział Adam Pieczyński.

Werner i Gardias najlepsze

Na Anitę Werner, która zdobyła statuetkę w kategorii "Osobowość - informacje i publicystyka", głosowało 165 319 osób. - Wielkie podziękowania dla widzów, dla państwa, bo to jest nagroda od państwa. Jeżeli jestem do niej nominowana, a teraz trzymam ją w ręku, to znaczy, że widzowie chcą się ze mną spotykać i chcą mnie słuchać. To jest dla mnie najlepsza nagroda - powiedziała.

Werner podziękowała też swoim szefom za możliwość rozwoju. Zrobiła to zwracając się do wręczającego jej nagrodę, szefa "Faktów TVN, Kamila Durczoka.

Dorota Gardias, najlepsza prezenterka pogody, otrzymała 218 tys. 812 głosów. Drugie miejsce - również z TVN Meteo otrzymał - Tomasz Zubilewicz (zdobył 132 tys. 790 głosów).

Telekamery dla TVN

Ponad ćwierć miliona (247 tys. 31) ludzi zagłosowało na program "Mam talent" - TVN otrzymał statuetkę w kategorii "Program rozrywkowy". Na "BrzydUlę", najpopularniejszą adaptacją serialu zagranicznego, zagłosowało 376 tys. 363 osób. Telekamery dla najbardziej lubianych aktorów otrzymali główni bohaterowie brzyduli - Filip Bobek (317 tys. 947 głosów) i Julia Kamińska (323 tys. 865 głosów).

Ozłocili Majewskiego

Podczas tegorocznej gali honorową Złotą Telekamerę otrzymał Szymon Majewski, showman prowadzący w TVN swój autorski program rozrywkowy "Szymon Majewski Show". Złota Telekamera przysługuje laureatom trzech "zwykłych" Telekamer.

16 najlepszych

Telekamerę dla najlepszego kanału popularnonaukowego otrzymał National Geographic, dla najlepszego kanału sportowego - Eurosport, dla dziecięcego - Disney Channel, a dla filmowego - HBO. Ulubionym komentatorem sportowym wybrany został Maciej Kurzajewski. Najbardziej popularnym teleturniejem okazał się program "Jaka to melodia". Ulubionym serialem zagranicznym został "Doktor House", a polskim "Barwy Szczęścia". Telekamerę w kategorii "Muzyka" otrzymał piosenkarz Andrzej Piaseczny.

Pechowa 13-stka?

Telekamery to jeden z najpopularniejszych plebiscytów polskiej branży telewizyjnej. Nagrody rozdawane są już po raz 13. Corocznie nagradzane są najciekawsze programy oraz największe osobowości. W tym roku galę prowadzili Katarzyna Pakosińska z Kabaretu Moralnego Niepokoju oraz aktor Robert Gonera.

nsz/iga/k

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości