Drugi dzień festiwalowych emocji w Operze Leśnej. "Życzę każdemu artyście takiego przeżycia"

Kultura i styl

W środę podczas koncertu "I#DANCE" na scenie w Sopocie zabrzmiały najbardziej energetyczne hityTVN
wideo 2/5

Drugi dzień festiwalu Top of The Top Sopot Festival za nami. W środę podczas koncertu "I#DANCE" zabrzmiały najbardziej energetyczne hity. Na scenie Operze Leśnej wystąpiły między innymi Edyta Górniak, Kayah czy Sylwia Grzeszczak. Swoją część festiwalu mieli także artyści z krótszym stażem na scenie - oni zawalczyli o nagrodę Bursztynowego Słowika.

Pierwszy ze środowych koncertów - "I#DANCE" - zapowiadany był jako "morze przebojów". Na sopockiej scenie pojawiły się m.in. Kayah, Edyta Górniak, Ewa Farna, Sylwia Grzeszczak, Margaret, Roksana Węgiel, Reni Jusis, Ania Karwan, Ewelina Lisowska.

- Top of the Top to sam tytuł mówi za siebie - najlepsi z najlepszych, więc jeżeli dostaję zaproszenie trzeci rok z rzędu, to jest to dla mnie zawsze wielkie wzruszenie - stwierdziła Edyta Górniak.

- Naprawdę jest to absolutnie wyjątkowe przeżycie. Życzę każdemu artyście, któremu kariera rozwija się tak wspaniale i cudownie jak mi, takiego przeżycia - mówiła Anna Karwan.

Kayah, Edyta Górniak. Anna Karwan. Tak wyglądał drugi dzień Top of the Top Sopot FestivalTVN

Piosenkarz Frans z nagrodą Bursztynowego Słowika

W drugiej części wieczoru młodzi i utalentowani piosenkarze z zagranicy rywalizowali o nagrodę Bursztynowego Słowika. Zwycięzcą został szwedzki piosenkarz Frans, wskazany przez publiczność i widzów TVN w głosowaniu SMS-owym.

Pozostałymi uczestnikami muzycznych zmagań byli Duncan Laurence (Holandia), Alma (Bułgaria), Lake Malawi (Czechy), Christopher (Dania) oraz Luca Haenni (Szwajcaria).

Dzisiaj od godziny 20 kolejna odsłona festiwalu. Tym razem będzie można posłuchać przebojów z winyli.

Autor: mjz//plw / Źródło: tvn24