Córki Stallone'a wybrane Miss Złotych Globów


Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej oraz magazyn "InStyle" wybrały miss ceremonii rozgania Złotych Globów. W tym roku tytuł Miss Złotych Globów trafił do trzech córek Sylvestra Stallone: Sophii, Sistine oraz Scarlet.

Wyróżnienie można traktować jako swoiste "wprowadzenie na salony" kolejnego pokolenia hollywoodzkich gwiazd. Nie jest to ani żaden konkurs, ani żaden plebiscyt. Tytuł trafia tradycyjnie do córki bądź syna jednego z powszechnie szanowanych przedstawicieli amerykańskiego przemysłu filmowego i telewizyjnego, co do których jest nadzieja, że zaistnieją w przyszłości w branży. Po raz pierwszy Miss Złotych Globów zaprezentowano w 1963 r. Przez ponad pięć dekad tradycji wyróżniono m.in.: Lindę Evans, Anne Archer, Melanie Griffith czy jej córkę Dakotę Johnson.

"Mamy zaszczyt ogłosić trzy Miss Golden Globe"

Dotychczas zdarzało się, że wybierano Miss i Mistera Złotych Globów jednocześnie, ale nigdy więcej niż jednej osoby tej samej płci i nigdy rodzeństwa.

- Po raz pierwszy w historii Złotych Globów mamy zaszczyt ogłosić nie jedną, a trzy Miss Złotych Globów. Siostry Stallone będą kontynuować nasza tradycję, wnosząc na scenę statuetki podczas wręczenia nagród - powiedział Lorenzo Soria, prezes HFPA. - Każda z tych uroczych młodych pań odnosi sukcesy w swoich dziedzinach: w karierze akademickiej, sportowej i w modelingu - dodał.

Sophia (20), Sistine (18) oraz Scarlet (14) są córkami Sylvestra Stallone'a i jego trzeciej żony Jennifer Flavin Stallone. Sly ma także dwóch synów z pierwszego małżeństwa.

- To niewiarygodne wyróżnienie - powiedziała Sophia w rozmowie z "Variety". - Nigdy nie przypuszczałyśmy, że to się wydarzy, ponieważ jesteśmy raczej ciche i trzymamy się z dala od Hollywood. Kiedy dowiedziałyśmy się, że będziemy Miss Złotych Globów, bardzo się cieszyłyśmy - dodała. Swoją decyzję HFPA i magazyn InStyle ogłosiły podczas imprezy w czwartkowy wieczór. Jak podkreśliła redakcja "Variety", chociaż w USA atmosfera po wtorkowych wyborach prezydenckich jest "ciężka", w imprezie wzięło udział wiele laureatów Złotych Globów. Zdaniem amerykańskiej prasy pomimo atmosfery politycznej w USA, sezon amerykańskich nagród filmowych zapowiada się emocjonująco.

Autor: tmw\mtom / Źródło: Variety, HFPA

Pozostałe wiadomości