Córka Woody'ego Allena po latach oskarża go o molestowanie

Kultura i styl

wikipedia.org (GNU)/kristof.blogs.nytimes.comAdoptowana córka reżysera opisuje to, co miało wydarzyć się 22 lata temu

W liście otwartym do dziennika "New York Times", 28-letnia Dylan Farrow, adoptowana córka Woody'ego Allena, ponownie oskarżyła słynnego reżysera, że molestował ją seksualnie, gdy miała siedem lat.

Dylan Farrow jest adoptowaną córką Allena i jego dawnej partnerki życiowej Mii Farrow.

"Ojciec robił mi rzeczy, których nie chciałam"

W liście otwartym opisuje ona domniemany przypadek molestowania, do którego miało dojść w 1992 roku w "ciemnym pokoju w domu rodziców". "Nigdy nie zapomnę, że mój ojciec robił mi rzeczy, których nie chciałam" - napisała Dylan Farrow.

Mia Farrow i Allen rozstali się w 1992 roku po trwającym 12 lat związku. W procesie sądowym o prawa do opieki na dziećmi aktorka oskarżyła reżysera, że molestował seksualnie Dylan. Woody Allen przegrał wówczas prawną batalię o opiekę na dziećmi, ale sąd uznał, że nie ma wystarczających dowodów na to, że reżyser molestował swoją adoptowaną córkę.

Jesienią ubiegłego roku, w wywiadzie dla magazynu "Vanity Fair", Dylan Farrow powtórzyła jednak swe oskarżenia wobec Allena. Wówczas prawnik reżysera wydał oficjalne oświadczenie, w którym napisał, że Woody Allen nie przyznaje się do molestowania seksualnego i uważa to za pomówienie.

W latach 90-. reżyser związał się z adoptowaną córką Mii Farrow, Soon-Yi Previn, którą poślubił w 1997 roku i z którą ma dwie córki.

78-letni Woody Allen jest jednym z najbardziej znanych i cenionych amerykańskich reżyserów. Jest także aktorem, pisarzem i kompozytorem. Czterokrotnie otrzymał Oscara. W tym roku jest także nominowany do tej prestiżowej nagrody za scenariusz do swego filmu "Blue Jasmine". W połowie stycznia został uhonorowany Złotym Globem za całokształt twórczości.

Autor: adso/jk / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: wikipedia.org (GNU)/kristof.blogs.nytimes.com