Colin Firth się rozwodzi. "Nadal będziemy się przyjaźnić"

TVN24


Brytyjski aktor Colin Firth po 22 latach małżeństwa rozwodzi się ze swoją żoną Livią. Para, która mieszkała w Rzymie i Londynie, ma dwóch synów - Lucę i Matteo.

Colin Firth i jego żona Livia wydali wspólne oświadczenie, w którym napisali, że "nadal będą się przyjaźnić i wspólnie dbać o dobro swych dzieci".

Laureat Oscara i Darcy z "Dziennika Bridget Jones"

Firth urodził się w 1960 roku. Ma 29-letniego syna ze związku z aktorką Meg Tilly. Z producentką filmową i reżyserką Livią Giuggioli ożenił się w 1997 roku.

Występował w wielu filmach - m.in. w roli pana Darcy'ego w serialowej adaptacji powieści Jane Austen "Duma i uprzedzenie", a także w filmowej adaptacji "Dziennika Briget Jones" jako Mark Darcy. Zagrał też w kostiumowym dramacie "Valmont" Milosza Formana.

W 2009 zagrał tytułową rolę w filmie "Samotny mężczyzna", za którą otrzymał nagrodę BAFTA oraz został nominowany do Złotego Globu i Oscara za rolę pierwszoplanową. W 2010 roku otrzymał nagrodę Złoty Glob dla najlepszego aktora w filmie dramatycznym za rolę w "Jak zostać królem". W lutym następnego roku za tę rolę otrzymał drugą z rzędu nagrodę BAFTA oraz pierwszego Oscara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego.

Julianne Moore i Colin Firth w "Samotnym mężczyźnie"
Gutek Film

Autor: mart//kg / Źródło: PAP