TVN24 | Kultura i styl

Carlos Santana zemdlał na scenie. "Zapomniałem jeść i pić"

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
akr/kab
Źródło:
BBC, Reuters

Legendarny gitarzysta Carlos Santana zemdlał we wtorek wieczorem na scenie w czasie koncertu. "Zapomniałem jeść i pić wodę, więc odwodniłem się i zemdlałem" - wyjaśnił później w mediach społecznościowych. Jego menedżer przekazał zaś, że muzyk "ma się dobrze", ale odwołano koncert zaplanowany na środę.

Carlos Santana występował we wtorek wieczorem na scenie plenerowej w Pine Knob Music Theatre w Clarkston, w amerykańskim stanie Michigan. W czasie koncertu 74-letni artysta zemdlał. Na nagraniu z imprezy widać, jak ekipa medyczna i inny personel zgromadził się wokół muzyka na scenie. Pojawił się również film, na którym gitarzysta wynoszony na noszach macha do publiczności.

Carlos Santana na koncercie w Pine Knob Music Theatre w Clarkston w stanie Michigan w USA (05.07.2022)Scott Legato/Getty Images

Według oświadczenia zamieszczonego na jego stronie internetowej, został zabrany do lokalnego szpitala na obserwację i ma się dobrze.

"Zapomniałem jeść i pić wodę, więc odwodniłem się i zemdlałem" - wyjaśnił Santana na Facebooku. Jego menedżer Michael Vrionis przekazał zaś, że muzyk dobrze sobie radzi. Zapowiedział też przełożenie na późniejszy termin koncertu zaplanowanego na środę w Burgettstown w Pensylwanii.

Santana uważany jest za jednego z najwybitniejszych gitarzystów

Urodzony w Meksyku Santana zyskał sławę pod koniec lat 60. Był pionierem w łączeniu ze sobą rock'n'rolla i latynoamerykańskiego jazzu. Jest 10-krotnym zdobywcą nagrody Grammy. Znany jest z takich przebojów jak "Black Magic Woman" czy "Oye Como Va". W 1998 roku został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame, a w 2015 roku magazyn "Rolling Stone" umieścił go na 20. miejscu listy stu największych gitarzystów wszech czasów.

W grudniu gitarzysta odwołał szereg występów w Las Vegas po tym, jak przeszedł nieplanowany zabieg serca. W lutym natomiast Santana i inni członkowie zespołu zachorowali na COVID-19 i musieli odwołać kilka występów.

Obecnie wraz ze swoim zespołem jest w trasie "Miraculous Supernatural 2022 Tour".

Google Maps
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akr/kab

Źródło: BBC, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Scott Legato/Getty Images

Pozostałe wiadomości