Kultura i styl

Były ojczym Kim Kardashian ujawnił, że jest kobietą

Kultura i styl


Amerykański medalista olimpijski i były mąż matki Kim Kardashian w poniedziałek ujawnił na łamach miesięcznika "Vanity Fair" swoją nową płeć. Bruce Jenner nazywa się teraz Caitlyn Jenner.

65-letnia Caitlyn powiedziała mediom, że okładka "Vanity Fair" przedstawiająca jej zdjęcie i frazę "Nazywaj mnie Caitlyn" jest symbolem "fazy wyzwolenia w procesie jej transformacji".

- Bruce wciąż musiał kłamać. A Caitlyn nie ma żadnych tajemnic - powiedziała Jenner.

Rekord Guinnessa na Twitterze

Jenner w poniedziałek założyła także nowe konto na Twitterze, które pobiło rekord Guinnessa zyskując milion śledzących użytkowników w ciągu czterech godzin i trzech minut. Poprzedni rekord należał do oficjalnego konta Baracka Obamy, który miał na koncie milion subskrybentów po pięciu godzinach.

Słynna bywalczyni salonów i gwiazda reality shows Kim Kardashian pogratulowała swojemu byłemu ojczymowi. O sesji dla "Vanity Fair" napisała na swoim Twitterze: "Jak pięknie! Bądź szczęśliwa, dumna, żyj po swojemu!". Zdjęcie na okładkę "Vanity Fair" wykonała jedna z najbardziej uznanych fotografów, Anne Leibovitz.

"Nic o mnie nie wiedzieli"

W środku czerwcowego wydania magazynu znajduje się 22-stronicowy artykuł na temat Caitlyn Jenner. Ujawnia on, że Jenner przeszła 10-godzinną operację zmiany wyglądu twarzy na bardziej kobiecą, lecz nie ruszano jej genitaliów.

Jako Bruce Jenner, Caitlyn zyskała sławę w roli ojczyma Kim Kardashian w reality show "Z kamerą u Kardashianów". Nadawca show, kanał E! Entertainment, zacznie w lipcu emitować serial dokumentujący życie Caitlyn jako kobiety.

W 1976 roku, jako Bruce Jenner, Caitlyn zdobyła dla USA złoty medal w dziesięcioboju mężczyzn na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu. Już wtedy Bruce czuł się kobietą. W "Vanity Fair" Caitlyn ujawniła, że podczas spotkań i imprez na jej cześć po zdobyciu olimpijskiego złota, Bruce nosił pod ubraniem biustonosz i rajstopy.

- Myślałam sobie: "oni nic o mnie nie wiedzą... Nie wiedzą, że czułam się pusta" - wyznała Caitlyn, która w swoim życiu jako mężczyzna miała trzy żony.

Autor: fil\mtom / Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości