TVN24 | Kultura i styl

Brad Pitt o samotności i walce z nałogami. Uczęszczał na spotkania anonimowych alkoholików

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
am
Źródło:
GQ
Rola w filmie Tarantino przyniosła Bradowi Pittowi Oscara
Rola w filmie Tarantino przyniosła Bradowi Pittowi OscaraColumbia Pictures
wideo 2/4
Columbia PicturesRola w filmie Tarantino przyniosła Bradowi Pittowi Oscara

Problemy w towarzystwie, samotność, walka z nałogami, w tym spotkania w grupie anonimowych alkoholików. Brad Pitt mocno otworzył się w najnowszym wywiadzie dla magazynu GQ. Autorka pisze o obliczu aktora, jakiego dotąd nie znali jego fani.

Brad Pitt udzielił wywiadu amerykańskiej pisarce Ottessie Moshfegh. Będzie go można przeczytać w sierpniowym wydaniu amerykańskiego magazynu. Aktor wziął też udział w sesji zdjęciowej, której efekty zobaczymy w tym samym numerze pisma, a próbkę już możemy zobaczyć na profilach magazynu w mediach społecznościowych.

58-latek w długiej rozmowie poruszył sporo osobistych tematów. Mówił m.in. o przyszłości i ostatnim etapie aktorskiej kariery. "Myślę o swoim ostatnim etapie. Ostatnim semestrze czy trymestrze. Jaki będzie, i jak sam powinienem go zaprojektować" - przyznał Pitt.

Brad Pitt o uzależnieniach

Wśród osobistych wyznań Brada Pitta znajdziemy również te o uzależnieniach. Pod koniec rozmowy zaproponował Ottessie Moshfegh miętówkę z nikotyną. Wyjaśnił autorce, że rzucił palenie podczas pandemii po tym, jak zdał sobie sprawę, że samo ograniczenie papierosów nie wystarczy. Musiał się ich pozbyć całkowicie. "Nie mam takiej możliwości, żeby wypalić jednego lub dwa dziennie", mówił. "Tego nie ma w mojej konstrukcji, ja idę po całości".

Ale, jak dodaje prowadząca rozmowę, to tylko jedna ze zmian, której aktor dokonał w ostatnich latach dla własnego zdrowia. Po rozstaniu z Angeliną Jolie w 2016 roku (formalny rozwód zakończyli w 2019) półtora roku uczęszczał na spotkania anonimowych alkoholików. "Miałem naprawdę fajną męską grupę, prywatną i wyselekcjonowaną, gdzie byłem bezpieczny" - wyznał.

CZYTAJ TAKŻE: Brad Pitt oskarża Angelinę Jolie o nielegalną sprzedaż ich wspólnej winnicy rosyjskiemu oligarsze

Brad Pitt opowiedział też o innym problemie, jaki ma w towarzystwie, zwłaszcza na imprezach. Już wcześniej pisano, że gwiazdor z trudem zapamiętuje nowych ludzi, szczególnie ich twarze. Teraz to potwierdził i dodał, że obawia się, iż robi to na ludziach złe wrażenie. Że się dystansuje, jest niedostępny, zaabsorbowany sobą. "Ale prawda jest taka, że chce pamiętać ludzi, których spotyka i wstydzi się, że nie może. Nigdy nie został oficjalnie zdiagnozowany, ale uważa, że może cierpieć na prozopagnozję, niezdolność do rozpoznawania twarzy ludzi" - pisze autorka GQ.

Brad Pitt w wywiadzie: Zawsze czułem się samotny

W rozmowie dla sierpniowego wydania magazynu GQ Brad Pitt otworzył się mocno przed autorką. Zdobywca Oscara za rolę w "Pewnego razu w Hollywood" stwierdził m.in, że przez całe życie czuł się samotny. "(...) samotny, gdy dorastałem jako dziecko, samotny nawet tutaj. I naprawdę dopiero niedawno poczułem większe wsparcie moich przyjaciół i rodziny" - wyznał.

CZYTAJ TEŻ: Ile zarabiają największe gwiazdy Hollywood?

Autor:am

Źródło: GQ

Źródło zdjęcia głównego: United International Pictures

Pozostałe wiadomości