TVN24 | Kultura i styl

"Nie możecie się spotkać, możecie śpiewać." Bono nagrał piosenkę. Dla Włochów, dla pielęgniarek, lekarzy

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
gg//mro
Źródło:
The Guardian
BONO
wideo 2/3
BONO

Piosenka, którą śpiewa Bono, nosi tytuł "Let Your Love Be Known" i została opublikowana na instagramowym profilu U2. Artysta dedykuje ją Włochom, Irlandczykom, pielęgniarkom, lekarzom, wszystkim, którzy "w tej trudnej sytuacji nadal śpiewają".

Bono opublikował wideo, na którym sam śpiewa i gra na pianinie, w Dniu Świętego Patryka, czyli w poniedziałek, 17 marca. Jak sam przyznaje do napisania tego utworu zainspirowali go Włosi, którzy - podczas wymuszonej przez pandemię koronawirusa kwarantanny domowej - śpiewają na balkonach swoich mieszkań.

Piosenka Bono dla Włochów na czas pandemii koronawirusa

"Dla Włochów, którzy inspirują … dla Irlandczyków… dla WSZYSTKICH, którzy podczas tego Dnia Świętego Patryka znajdują się w tej trudnej sytuacji i nadal śpiewają. Dla lekarzy, pielęgniarek, opiekunów na pierwszej linii, śpiewamy to dla was. BONO" - napisał na Instagramie wokalista.

Piosenka opowiada o samotnym spacerze po opustoszałym Dublinie, o izolacji, strachu przed wybuchem pandemii koronawirusa. Zainspirowany śpiewami Włochów, zamkniętych w czasie kwarantanny, Bono powtarza w refrenie:

"Nie możecie się spotkać, ale możecie śpiewać Ponad dachami Śpiewajcie przez telefon Śpiewajcie i obiecajcie, że nie przestaniecie Śpiewajcie, że kochacie, bądźcie znani, niech Wasza miłość będzie znana".

Podziękowania z Włoch

Pod postem wciąż pojawiają się podziękowania i komentarze, w których internauci dziękują za wsparcie.

"Wzruszające słowa. Dziękujemy. Nie przestaniemy śpiewać!" - pisze jeden z komentujących.

"Jestem dumna z bycia włoską pielęgniarką. Dziękuję Ci Bono" - pisze internautka.

"Jesteś legendą. Dziękuję Ci za to" - dodaje inny komentujący.

Bono i U2 ostatnią płytę wydali w 2017 roku. Muzyk znany jest ze swej działalności filantropijnej. W 2003 i 2005 był zgłaszany do Pokojowej Nagrody Nobla.

Autor:gg//mro

Źródło: The Guardian

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości