Kultura i styl

W pożarze stracili niemal cały sprzęt. Proszą fanów o pomoc

Kultura i styl

Bokka/FacebookW pożarze BOKKA stracili niemal cały sprzęt

Jesteśmy w szoku. Odzew jest niesamowity. Wieczorem aż nam się gorąco robiło, bo to ogromne wsparcie - mówiła w rozmowie z tvn24.pl menedżerka zespołu BOKKA Marta Wojnar. Zespół uruchomił zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu po pożarze busa. Muzycy stracili niemal cały sprzęt.

W piątek 20 kwietnia, w dniu premiery trzeciego albumu zespołu BOKKA, na autostradzie A1 na wysokości miejscowości Rozgarty zapalił się bus, którym grupa podróżowała na koncert do Gdańska.

Rzecznik straży pożarnej w Grudziądzu starszy kapitan Paweł Korgol przekazał 20 kwietnia tvn24.pl, że z nieustalonych przyczyn zapaliła się bagażowa część busa, w której znajdował się sprzęt muzyczny. Pożar gasiło pięć zastępów straży pożarnej.

"Pożar trwający około 15 minut strawił większość sprzętu muzycznego, a także stroje i maski oraz tzw. "merch", czyli płyty CD, LP i gadżety zespołu przeznaczone na sprzedaż podczas koncertów" - poinformowała grupa.

Potrzebują ponad 80 tysięcy złotych

W rozmowie z tvn24.pl menedżerka zespołu powiedziała, że z pożaru ocalały jedynie drobne rzeczy. Członkowie grupy postanowili rozpocząć zbiórkę pieniędzy.

"Cześć, udało nam się finalnie oszacować straty, które ponieśliśmy w piątek w pożarze naszego busa. Wyszła nam przerażająca kwota 84 263 złotych… Żeby odkupić stracony sprzęt musimy zwrócić się do Was z prośbą o pomoc" - czytamy w informacji na Facebooku.

Wojnar wyjaśniła w rozmowie z tvn24.pl, że grupa podjęła decyzję o kontynuowaniu zaplanowanej trasy koncertowej. - Już kolejnego dnia mógł odbyć się koncert w Poznaniu dzięki pomocy wielu ludzi. Zespół grał na pożyczonym sprzęcie. Tak będzie też z kolejnymi koncertami. To niesamowite wsparcie, które pojawiło się tak szybko - mówiła menedżerka grupy.

W ramach zbiórki pieniędzy w mniej niż 19 godzin na konto wpłynęło ponad 25 tysięcy złotych.

- Jesteśmy w szoku. Odzew jest niesamowity. Wieczorem aż nam się gorąco robiło, bo to ogromne wsparcie. Nie spodziewaliśmy się takiej reakcji - podkreśliła Wojnar.

Autor: tmw//kg / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: archiwum zespołu BOKKA