TVN24 | Kultura i styl

Billie Eilish wydała nowy singiel

TVN24 | Kultura i styl

Aktualizacja:
Autor:
tmw\mtom
Źródło:
tvn24.pl, NME

Billie Eilish opublikowała nowy singiel i towarzyszący mu wideoklip. "Lost Cause" jest czwartym utworem z krążka "Happier Than Ever", który do sklepów ma trafić 30 lipca. Premiera piosenki i towarzyszącego jej wideoklipu odbyła się w mediach społecznościowych na kanale 19-latki.

Po ogromnym sukcesie komercyjnym i artystycznym debiutanckiego krążka "When We All Fall Asleep, Where Do We Go?", który na rynek trafił z końcem marca 2019 roku, Billie Eilish regularnie publikuje w sieci nowe piosenki. Na początku 2020 roku razem z bratem Finneasem O'Connellem nagrała piosenkę przewodnią do filmu "Nie czas umierać", czyli 25. odsłony filmowych przygód James Bonda.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: "IDOLKA MILIONÓW. A W OCZACH RODZICÓW STRACH" >>>

30 lipca 2020 roku ukazał się kawałek "my future", ballada utrzymana w klimacie r'n'b, łącząca elementy soulu i jazzu. W listopadzie ubiegłego roku pojawił się singiel "Therefore I Am", łączący pop z wpływami hip hopu i dark popu. Trzeci singiel z "Happier Than Ever" Eilish wydała 29 kwietnia tego roku. "Your Power" to ballada utrzymana w folkowym brzmieniu. Krytycy muzyczni zwrócili uwagę, że nowa kompozycja mocno różni się od wcześniejszych, gdyż artystka porzuciła elektroniczne brzmienia, stawiając jedynie na swój głos i akompaniament gitary akustycznej.

"Jesteś tylko przegraną sprawą"

W poniedziałek wieczorem artystka opublikowała na Twitterze wideo i zapowiedź premiery czwartego singla z drugiego albumu "Happier Than Ever". Piosenka pojawiła się o godzinie 18 polskiego czasu. "Lost Cause" (ang. "przegrana sprawa") jest czwartym singlem zapowiadającym drugi album Eilish.

W piosence możemy odnaleźć elementy r'n'b i brzmień soulowej ballady. Tekst dotyczy rozliczenia się z emocjami do byłego partnera. "Myślałam, że zebrałeś się do kupy / ale cholera, byłam w błędzie / Jesteś tylko przegraną sprawą / I nie jest to tak jak kiedyś" - śpiewa 19-latka.

Klip w ciągu pierwszych 15 minut od premiery miał 296 700 odsłon.

"Mam nadzieję, że poczujecie to samo, co ja"

Cała płyta "Happier Than Ever" składać się będzie z 16 utworów napisanych przez rodzeństwo. Z wcześniejszych komunikatów wynika, że na płycie nie pojawią się żadni inni wykonawcy. Cały materiał jest autorstwa Billie i Finneasa, a powstał w większości jeszcze w 2020 roku. Również za produkcję albumu w całości odpowiedzialne jest rodzeństwo.

W maju tego roku Eilish mówiła o "Happier Than Ever", że jest to jej "ulubiona rzecz", jaką dotychczas stworzyła. - Nic nie mogę wam powiedzieć. Nigdy nie czułam takiej miłości do projektu, jaką czuję tym razem. Mam nadzieję, że poczujecie to samo, co ja - powiedziała.

21 maja piosenkarka ogłosiła, że w 2022 roku ruszy ze światowym tournee, które promować będzie nowym materiał. Trasa rozpocznie się 3 lutego w Nowym Orleanie, a zakończy 2 lipca w Zurychu. Tydzień później wszystkie bilety były już wyprzedane.

Autor:tmw\mtom

Źródło: tvn24.pl, NME

Źródło zdjęcia głównego: Universal Music Polska