Kultura i styl

Będzie film o Władimirze Putinie. Główna rola dla DiCaprio

Kultura i styl

Zwiastun filmu "Zjawa"
Imperial - CinepixFilm o Putinie ma wejść do kin w 2017 roku. Póki co DiCaprio walczy o Oscara za rolę w filmie "Zjawa"

Amerykański aktor Leonardo DiCaprio dał wstępną zgodę na zagranie w filmie postaci Władimira Putina - poinformowała rosyjska niezależna telewizja Dożd. Powołała się na dwa źródła zbliżone do producenta filmu - spółki Knightsbridge Entertainment.

Projekt filmu jest już na stronie internetowej firmy i na stronie bazy danych IMDb. W obu źródłach projekt nosi tytuł "Putin", a obok tytułu zaznaczono, że obraz znajduje się w fazie opracowania (in development). Jako producent figuruje Mark Damon.

Scenariusz na etapie akceptacji

Jeden z menadżerów Knightsbridge Entertainment Valeriy Saaryan, reprezentujący interesy firmy w Europie i Azji, potwierdził telewizji Dożd, że praca nad filmem "Putin" trwała cały ostatni rok i obecnie jest zatwierdzana ostateczna wersja scenariusza. Szczegółów Saaryan nie podał, lecz zdradził, że w obsadzie znajduje się kilka gwiazd hollywoodzkich pierwszej wielkości.

Według telewizji Dożd DiCaprio już wstępnie się zgodził na zagranie roli tytułowej w filmie, który, jak utrzymuje przedstawiciel producenta, ma być politycznym thrillerem z faktami z życia i pracy prezydenta Rosji.

"Od oficera KGB, premiera do prezydenta. Człowiek-mit. Spojrzenie na życie prywatne i karierę jednego z najbardziej wpływowych ludzi świata" - zaznaczono w opisie projektu.

Telewizji Dożd nie udało się skontaktować z oficjalnym przedstawicielem Leonardo DiCaprio. Przypomina, że w styczniu w wywiadzie dla niemieckiego "Welt am Sonntag" DiCaprio powiedział, że zagrałby z chęcią Putina.

Zdjęcia mają się rozpocząć wiosną roku 2016. Film ma być kręcony w Rosji, Ameryce i Europie. Premierę zaplanowano na wiosnę roku 2017.

Autor: tmw/kk / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości