Kultura i styl

"Wrócę silniejszy". Współtwórca Sistars po udarze trafił do szpitala

Kultura i styl

Bartek Królik: kiedy strach brał górę, przeżywałem kryzys człowieczeństwa
Dzień Dobry TVNW wyemitowanej 30 października rozmowie w "Dzień Dobry TVN" Bartek Królik z żoną Karoliną opowiedzieli o chorobie swojej trzymiesięcznej córki Jagody

"Jutro Światowy Dzień Udaru. Ja obchodzę go od kilku dni" - napisał na jednym z portali społecznościowych Bartek Królik, współzałożyciel zespołu Sistars, kompozytor, wokalista i producent muzyczny. Jak dowiedziała się redakcja tvn24.pl, Królik przeszedł udar mózgu. Trafił do szpitala.

Związany obecnie zespołami Spoken Love, Łąki Łan i grupą Agnieszki Chylińskiej muzyk i kompozytor przebywa od końca ubiegłego tygodnia w szpitalu, gdzie przechodzi badania diagnostyczne. Jak się dowiedzieliśmy, Królik nie doznał ani poważnego uszczerbku na zdrowiu, ani paraliżu, który często jest konsekwencją udaru.

O problemach ze swoim zdrowiem muzyk poinformował sam w niedzielę. "Jutro Światowy Dzień Udaru. Ja obchodzę go od kilku dni" - napisał Królik pod zdjęciem opublikowanych w serwisie Instagram. "Żegnaj kebciu - witaj marchewko" - dodał.

"Wrócę silniejszy" - podsumował wpis muzyk, który w latach 2001-2012 współtworzył zespół Sistars.

Bartek Królik jest cenionym muzykiem, kompozytorem, aranżerem, producentem muzycznym, basistą i wiolonczelistą. Z zespołem Sistars zdobył trzy Fryderyki i dwie MTVEuropean Music Award.

Współpracował z takimi wykonawcami, jak Natalia Kukulska, Edyta Górniak, Blenders, Tede, O.S.T.R., Poluzjanci czy Sokół i Pono. Od 2007 roku współtworzy zespół Łąki Łan. Rok później rozpoczął współpracę z Agnieszką Chylińską.

Obecnie wspólnie z Markiem Piotrowskim tworzy także zespół Spoken Love oraz duet producencki Plan B.

"Przeżywałem kryzys człowieczeństwa"

Ostatnie miesiące nie należą do najszczęśliwszych w życiu Królika. W wyemitowanej 30 października w poniedziałek rozmowie w "Dzień Dobry TVN" wspólnie z żoną Karoliną opowiedzieli o chorobie swojej trzymiesięcznej córki Jagody. Jagoda urodziła się z zespołem Downa.

Muzyk znany jest z bardzo rzadkiej obecności w mediach. Jak tłumaczył, zdecydował się wspólnie z żoną na rozmowę przed kamerą ze względu "na potrzeby ludzi z zespołem Downa".

- Pierwsza moja myśl w głowie była: I co jeszcze? Stres totalny, jechałem samochodem - opowiadał Królik w rozmowie z "Dzień Dobry TVN", podkreślając, że gdy odebrał badania genetyczne oczekiwanej córki, towarzyszyły mu skrajne myśli.

- To była chaotyczna bitwa myśli: od pogodzenia się i poddania się losowi do strachu i myśli nawet o aborcji. Za każdym razem, gdy ten strach brał górę, przeżywałem kryzys człowieczeństwa - wyznał muzyk. Dodał, że informacja o chorobie córki była dla niego "jak informacja o czyjejś śmierci".

ZOBACZ CAŁY MATERIAŁ "DZIEŃ DOBRY TVN" Z DN. 30.10.2017 r.

Autor: tmw//now / Źródło: tvn24.pl, Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: Instagram - Bartek Krolik

Pozostałe wiadomości