TVN24 | Kultura i styl

Twórczyni "Mogę cię zniszczyć" największym zwycięzcą telewizyjnych nagród BAFTA

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
lukl
Źródło:
Reuters

Michaela Coel, twórczyni serialu "Mogę cię zniszczyć", jest wielkim zwycięzcą brytyjskich nagród BAFTA. Do domu zabrała dwie statuetki - za najlepszy miniserial i najlepszą rolę kobiecą. - Arabella jest nie tylko osobą bardzo mi bliską, ale mam wrażenie, że reprezentuje wiele kobiet, których tak naprawdę nie widać w telewizji - mówiła w czasie ceremonii Coel.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

12-odcinkowy serial, który przybliża historię kobiety, próbującej odbudować swoje życie po napaści seksualnej, otrzymał wcześniej nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuki Filmowej i Telewizyjnej za reżyserię, montaż i scenariusz.

- Arabella (w tę rolę wcieliła się Coel) jest nie tylko osobą bardzo mi bliską, ale mam wrażenie, że reprezentuje wiele kobiet, których tak naprawdę nie widać w telewizji - jest niechlujna i nie jest idealna - powiedziała ze łzami w oczach Coel po rozdaniu nagrody.

15 nominacji dla "Małego Toporu"

W tym roku ceremonia w Londynie była nietypowa, bo podzielona na dwa dni. W kwietniu poznaliśmy laureatów nagród filmowych, a w niedzielę późnym wieczorem skupiono się na produkcjach serialowych. Wielu nominowanych osobiście wzięło udział w ceremonii w Londynie. Część zrobiła to online.

Brytyjska wytwórnia Mam Talent "Diversity" zdobyła nagrodę "Chwila, którą musisz zobaczyć", za kontrowersyjny program, dotyczący zabójstwa George'a Floyda i powstałego po nim ruchu Black Lives Matter. - Muszę podziękować ludziom, którzy krytykowali, którzy umieścili wszystkie te nadużycia w Internecie, ponieważ pokazaliście prawdę - przyznał lider Diversity Ashley Banjo.

Najlepszym serialem obyczajowym BAFTA wybrała thriller "Save Me Too" Lenniego Jamesa w roli ojca poszukującego swojej zaginionej córki. - Drogi Boże, kiedy wrócę do Anglii, urządzimy imprezę - powiedział laureat za pośrednictwem łącza wideo.

Nominowany po raz pierwszy Paul Mescal, który zagrał w irlandzkim serialu "Normalni ludzie", odebrał nagrodę dla najlepszego aktora.

Za rolę drugoplanową w serialu "Mały topór" wyreżyserowanym przez zdobywcę Oscara Steve'a McQueena nagrodę otrzymał Malachi Kirby. Aktorką drugoplanową wybrano Rakie Ayolę za rolę w filmie "Anthony" Jimmy'ego McGovern'a.

Michaela Coel, BAFTABAFTA/Guy Levy

Autor:lukl

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: BAFTA/Guy Levy