Kultura i styl

Asy z Dywizjonu 303 ponownie na planszy

Kultura i styl

 
mat. promocyjneOpakowanie gry "303"

W środę do sprzedaży trafiło drugie wydanie gry strategicznej „303”, opracowanej przez Biuro Edukacji Publicznej IPN. Wydana w roku 2010, w 70. rocznicę Bitwy o Anglię, została laureatką nagrody "Planszowa Gra Wojenna Roku 2010".

- Po otrzymaniu wyróżnienia od graczy zdecydowaliśmy się wznowić nakład gry już z logo nagrody na pudełku. Podczas pracy nad drugim wydaniem wzięliśmy pod uwagę opinie recenzentów i poprawiliśmy kilka szczegółów. Zmiany dotyczą głównie planszy do gry. Schematyczny wskaźnik tur został zastąpiony oryginalnym licznikiem paliwa z jedynego zachowanego w Polsce samolotu Messerschmitt 109. Wskazówka licznika paliwa została na stałe przymocowana do planszy i nie oderwie się nawet podczas najbardziej emocjonujących rozgrywek – mówi współautor gry Karol Madaj z BEP IPN.

- Gra była przez nas wielokrotnie testowana podczas imprez edukacyjnych oraz w szkołach. Z naszych obserwacji wynika, że „303” najbardziej podoba się uczniom ostatnich klas szkoły podstawowej oraz gimnazjalistom. Co ciekawe, po prezentacjach w szkołach, na których pokazuję slajd z żołnierkami z Kobiecych Pomocniczych Sił Powietrznych RAF przy prawdziwym stole sztabowym z 1940 roku, także dziewczyny zapalają się do gry i podczas drużynowych rozgrywek często ogrywają swoich kolegów – tłumaczy współautor gry i autor opracowania merytorycznego dr Tomasz Ginter z BEP IPN.

IPN zaprasza na stronę

Więcej na temat „303” można przeczytać na www.ipn.gov.pl/gry. Odwiedzając stronę internetową można też zagrać w bezpłatną wersje on-line oraz obejrzeć promujący grę teledysk zespołu "Sabaton".

Gra będzie do nabycia w Warszawie w punktach sprzedaży IPN oraz w sklepach z grami planszowymi w całej Polsce.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: mat. promocyjne

Pozostałe wiadomości