Gwiazdy żądają uwolnienia rapera. Dyrektor więzienia zaprzecza plotkom o złym traktowaniu

Kultura i styl

ASAP Rocky w szwedzkim więzieniu. Gwiazdy protestująInstagram/@ostamlone, Instagram/@diddy
wideo 2/3

#JusticeForRocky - pod takim hashtagiem gwiazdy związane ze środowiskiem muzycznym protestują w mediach społecznościowych w związku z aresztowaniem rapera A$AP Rocky'ego. Akcja przybrała na sile, po informacjach jakoby muzyk był "przetrzymywany w nieludzkich warunkach". Kierownik szwedzkiego więzienia Kronoberg, w którym przebywa obecnie Rocky, zaprzecza tym doniesieniom.

Raper A$AP Rocky został aresztowany 3 lipca, w związku z bójką w jaką miał się wdać w centrum Sztokholmu.

Do protestu przyłączyli się m. in. Post Malone, Miguel, Shawn Mendes, Jada Pinkett Smit czy Puff Diddy. Gwiazdy zachęcają do podpisania petycji w obronie Rocky'ego, którą poparło prawie 500 tysięcy osób.

"Wejście do celi, jak wejście do toalety"

Internetowy protest przybrał na silę po informacjach opublikowanych w niedzielę 7 lipca przez portal TMZ.

W artykule zatytułowanym "A$AP Rocky przetrzymywany w nieludzkich warunkach" powołując się na własne źródła, portal twierdzi, że urzędnik amerykańskiej ambasady miał odwiedzić celę rapera w szwedzkim więzieniu. Swoją wizytę porównał do "wejścia do toalety".

W artykule można przeczytać m. in., że "po podłodze walały się fekalia, których nikt nie sprzątał", "posiłki nie nadawały się do jedzenia" oraz że "raper spał na macie do ćwiczenia jogi, nie miał nawet koca".

Dyrektor więzienia dementuje

Do informacji portalu TMZ odniósł się w audycji radiowej BBC dyrektor więzienia w Kronoberg - Fredrik Wallin. Zapewnił on, że więźniowie żyją w "dobrych warunkach", a większość celi wyposażonych jest w biurko, łóżko z materacem i telewizor.

- Według moich informacji stan zdrowia wszystkich więźniów jest dobry - stwierdził Wallin, zaznaczając że dostają oni trzy posiłki dziennie, a ich cele sprząta wynajęta do tego celu firma.

Aresztowanie rapera

30-letni A$AP Rocky, inaczej Lord Flacko, którego prawdziwe personalia to Rakim Mayers, został aresztowany 3 lipca razem z ochroniarzem i dwoma współpracownikami. Do zatrzymania doszło kilka godzin po występie muzyka na festiwalu hip-hopowym w stolicy Szwecji.

Powodem zatrzymania była bójka, w którą mężczyźni mieli wdać się w centrum Sztokholmu. Piosenkarz przebywa w szwedzkim areszcie pod zarzutem napaści. Prokuratura prowadzi śledztwo i ma czas do 19 lipca, aby postawić muzykowi zarzuty.

Rocky nie przyznaje się do winy.

Prokuratura dostała czas do 19 lipca, aby postawić muzykowi zarzuty. (http://www.tvn24.pl)

Prokuratura dostała czas do 19 lipca, aby postawić muzykowi zarzuty. (http://www.tvn24.pl)

Autor: mbl//mro / Źródło: BBC, CNN, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Instagram/@ostamlone, Instagram/@diddy