Angelina Jolie najlepiej zarabiającą aktorką w Hollywood

Kultura i styl


Angelina Jolie jest najlepiej opłacaną aktorką w Hollywood - wynika z rankingu magazynu "Forbes". W zeszłym roku gwiazda zarobiła 33 mln dolarów.

Jolie w zarobkach przegoniła tegoroczną laureatkę Oscara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej, Jennifer Lawrence, która znalazła się na drugim miejscu. Gwiazda "Igrzysk Śmierci" i "Poradnika pozytywnego myślenia" zarobiła w ubiegłym roku 26 mln dolarów.

Trzecie miejsce zajmuje Kristen Stewart, znana przede wszystkim jako Bella z sagi "Zmierzch" z 22 mln zarobionymi w zeszłym roku.

15 milionów za rolę

- Jolie jest jedną z niewielu aktorek, które mogą zażądać czeku na 15 milionów za rolę - napisał w redakcyjnym komentarzu "Forbes". Następnym filmem, w jakim pojawi się gwiazda, będzie disneyowski "Maleficient" - opowiedziana na nowo historia Śpiącej Królewny, w której Jolie wciela się w rolę złej wróżki. Do kin trafi w 2014 roku.

W tym roku Jolie gościła na czołówkach gazet nie ze względu na swoje dokonania aktorskie, ale prewencyjną mastektomię, której poddała się, by uniknąć zachorowania na raka piersi.

Ranking najlepiej zarabiających aktorek wg "Forbesa":

1. Angelina Jolie, 33 mln dol.

2. Jennifer Lawrence, 26 mln dol.

3. Kristen Stewart, 22 mln dol.

4. Jennifer Aniston, 20 mln dol.

5. Emma Stone, 16 mln dol.

6. Charlize Theron, 15 mln dol.

7. Sandra Bullock, 14 mln dol.

8. Natalie Portman, 14 mln dol.

9. Mila Kunis, 11 mln dol.

10. Julia Roberts, 11 mln dol.

Autor: /jk / Źródło: Reuters, Forbes.com

Tagi:
Raporty: