TVN24 | Kultura i styl

Andrea Bocelli wystąpi na legendarnym stadionie w Chorzowie - wraz z gośćmi

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
kkow//az
Źródło:
tvn24.pl/prestigemjm.com
Andrea Bocelli wystąpił w pustej katedrze w Mediolanie
Andrea Bocelli wystąpił w pustej katedrze w Mediolanie
wideo 2/5
Andrea Bocelli wystąpił w pustej katedrze w Mediolanie

26 sierpnia 2023 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie wystąpi słynny tenor Andrea Bocelli. Bilety na koncert artysty trafią do sprzedaży 31 stycznia 2022 o godzinie 12:00

26 sierpnia 2023 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie wystąpi legendarny tenor Andrea Bocelli - poinformowała Agencja Prestige MJM. Koncert na chorzowskim stadionie nie będzie pierwszym występem Włocha w Polsce. Słynny śpiewak wielokrotnie u nas koncertował, między innymi w Łodzi, w Krakowie, w Poznaniu oraz we Wrocławiu. 19 sierpnia 2022 tenor pojawi się na warszawskim Stadionie Narodowym, a 27 sierpnia w TAURON Arenie w Krakowie.

Zaplanowany na 26 sierpnia 2023 roku chorzowski koncert będzie jednak wyjątkowy, bo - jak zapowiadają organizatorzy - Bocelli wystąpi razem z zaproszonymi gośćmi. Ich lista trzymana jest na razie w tajemnicy. Włoch swoim koncertem dołączy również do grona wielkich artystów, którzy w przeszłości odwiedzali Stadion Śląski. Koncertowały tam takie gwiazdy jak Rolling Stones, Metallica, U2, Phil Collins czy Guns N’Roses.

- Stadion Śląski w swojej 65-letniej historii gościł światowe gwiazdy muzyki. Jesteśmy dumni, że do ich grona dołączy jeden z największych współczesnych tenorów, legendarny Andrea Bocelli – mówi Bartłomiej Kowalski, dyrektor generalny Stadionu Śląskiego w Chorzowie. 

Andrea Bocelli - biografia

Bocelli urodził się w 1958 roku w miejscowości Lajatico w prowincji Piza we Włoszech. Od urodzenia miał problemy z oczami. W wieku 12 lat, podczas rozgrywania meczu w piłkę nożną, doznał wylewu krwi do mózgu, przez co całkowicie stracił wzrok.

Andrea Bocelli podczas swojej kariery wielokrotnie sięgał po najróżniejsze nagrody. Wśród najważniejszych znajduje się Złoty Glob, nagroda World Music Award czy też statuetka Brit Awards. W repertuarze ma między innymi utwory Giuseppe Verdiego, Giacomo Pucciniego i Franciszka Schuberta. Słynie z interpretacji arii z wielu znakomitych oper: "Cyganeria" i "Tosca" Giacoma Pucciniego czy też "Trubadur" Giuseppe Verdiego.

Bilety na koncert artysty do sprzedaży trafią 31 stycznia 2022 o godzinie 12:00. Będzie je można zakupić na portalu biletserwis.pl.

Autor:kkow//az

Źródło: tvn24.pl/prestigemjm.com

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości