TVN24 | Kultura i styl

"Afery seksualne króla mody". Nowa seria dokumentalna discovery+ Originals 

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
red.
Źródło:
discovery +
discovery+ Originals"Afery seksualne króla mody"

W grudniu 2020 roku Peter Nygård, magnat branży odzieżowej, został oskarżony i postawiony przed sądem za przestępstwa seksualne oraz handel żywym towarem. Pozew zbiorowy złożyło ponad 80 kobiet. "Afery seksualne króla mody" to nowa czteroodcinkowa seria dokumentalna discovery+ Originals, która przybliża sprawę. Twórcy biorą pod lupę życie i karierę biznesmena, analizując, co przez lata działo się za bramą jego wartej wiele milionów posiadłości. Wstrząsająca produkcja zadebiutowała 22 marca w player.pl. W serwisie dostępne są już wszystkie odcinki.

Peter Nygård to potentat branży odzieżowej, nazywany "królem poliestru". Twórca międzynarodowego imperium modowego wartego setki milionów dolarów szybko nauczył się korzystać ze swojej pozycji. Żył życiem rozrzutnego playboya. Posiadał ekskluzywne domy, w tym luksusową willę na Bahamach zaprojektowaną na wzór świątyń Majów. Otaczały go piękne młode kobiety.

Wygląda jednak na to, że ekstrawagancki i wypływowy biznesmen to niebezpieczny drapieżnik seksualny, który przez dziesięciolecia żerował na nieświadomych dziewczynach.

Produkcja discovery+ Originals "Afery seksualne króla mody" zadebiutowała w Playerze w poniedziałek 22 marca. W serwisie dostępne są już wszystkie cztery części serii dokumentalnej.

Pozew zbiorowy

Ponad 80 kobiet z Kanady, Stanów Zjednoczonych i Bahamów dołączyło do pozwu zbiorowego, w którym oskarżają Nygårda i jego otoczenie o gwałty, napaści na tle seksualnym i handel żywym towarem. Sprawą zainteresowało się FBI, rozpoczynając śledztwo, które doprowadziło do aresztowania Nygårda w grudniu 2020 roku w celu jego ekstradycji do USA.

"Aresztowanie Petera Nygårda, które trafiło na nagłówki gazet na całym świecie, to jeden z końcowych rozdziałów tej szokującej, toczącej się już wiele lat sprawy" – mówi Lisa Holme, Group SVP Content & Commercial Strategy dla discovery+. "Nasi partnerzy z Blackfin przez ostatni rok zbierali dane i dowody, aby poznać pełny obraz wydarzeń. Mam nadzieję, że dokument, który wspólnie przygotowaliśmy, rzuci dodatkowe światło na tę ważną i rozwijającą się sprawę" - dodaje.

19 wywiadów na wyłączność

Twórcy materiału "Afery seksualne króla mody" dotarli do wielu domniemanych ofiar, które dzielą się swoimi historiami o pełnych brutalności spotkaniach z Nygårdem. Wśród nich są początkujące modelki, które opowiadają o napaściach w trakcie sesji zdjęciowych oraz zagubione nastoletnie dziewczyny, zwabiane do bahamskiej posiadłości i przetrzymywane tam przez wiele dni. Oskarżenia przeciwko Nygårdowi dotyczą spraw, które działy się od lat 70. XX wieku i są porównywalne do skandali Jeffreya Epsteina i Harveya Weinsteina.

Według świadectw ofiar, Nygård wykorzystywał kobiety w trakcie hucznych spotkań w swojej posiadłości na Bahamach. Nazywał je "imprezami odprężającymi". Zapraszał swoje ofiary – często nieletnie – pod pretekstem umożliwienia im kariery w modelingu czy zapewnienia bezpiecznego lokum. Z pomocą zaufanych pracowników przekonywał dziewczyny, by zostawały na noc. Podawano im środki odurzające.

Nieustanne hałaśliwe imprezy wywołały niezadowolenie sąsiada, miliardera Louisa Bacona. Ostatecznie to właśnie Bacon, wraz z organizacją non-profit, sfinansował dochodzenie, które ujawniło zarzuty seksualne przeciwko napastnikowi.

Seria dokumentalna zawiera 19 wywiadów na wyłączność z poszkodowanymi, a także rozmowy z dziennikarzami, prawnikami, członkami rodzin i byłymi pracownikami modowego magnata, którzy potwierdzają relacje kobiet i przytaczają własne przerażające historie. Mimo aresztowania Peter Nygård i jego zespół prawników zapewniają o niewinności "króla mody".

Seria dokumentalna już na Playerze

Czteroodcinkowa seria dokumentalna "Afery seksualne króla mody" wyprodukowała dla discovery+ firma Blackfin, należąca do eOne. Za produkcję i reżyserię odpowiadają Geno McDermott i Stephanie Nanes. Chris Hansen jest producentem wykonawczym, a Emily M. Bernstein prowadziła nadzór artystyczno-managerski nad produkcją. Ze strony discovery+ producentem wykonawczym jest Pamela Deutsch.

Autor:red.

Źródło: discovery +

Źródło zdjęcia głównego: discovery+ Originals

Pozostałe wiadomości