Kultura i styl

"50 twarzy Greya". Wkrótce nowa część

Kultura i styl

materiały prasoweKadr z filmu "50 twarzy Greya"

Książka zatytułowana "Grey" pojawi się w sprzedaży 18 czerwca, a jej publikacja była trzymana w tajemnicy do poniedziałku. Pisarka E.L. James na prośbę fanów zmieniła narratora powieści - tym razem jej nim tytułowy bohater, Christian Grey a nie jego partnerka Anastasia Steel.

"Książkę dedykuję tym czytelnikom, którzy o nią prosili... i prosili... i prosili" - napisała James na swoim koncie na Instagramie, gdzie umieściła też zdjęcie okładki czwartej książki.

Romans w odcieniach szarości

Bohaterką powieści jest 21-letnia studentka literatury Anastasia Steele, którą w świat zmysłowych przyjemności wprowadza przystojny, błyskotliwy i bogaty biznesmenem Christian Grey (gra słowna związana z nazwiskiem: w tekście kilka razy pada określenie "odcienie szarości", żeby opisać skomplikowany charakter Greya). Dziewczyna wikła się z nim w skomplikowany związek. On kontroluje każdy aspekt jej życia: pracę, ubrania, jedzenie. Nie pozwala na normalne kontakty z przyjaciółmi i jest paranoicznie zazdrosny.

Kadr z filmu "50 twarzy Greya"materiały prasowe

"Złożona postać"

"Christian jest złożoną postacią, czytelnicy zawsze chcieli wiedzieć, co nim kieruje i czego pożąda, intrygowała ich też jego trudna przeszłość. Poza tym każdy, kto był kiedykolwiek w związku wie, że każda historia ma dwie wersje" - dodała EL James.

"Grey" pojawi się w sprzedaży 18 czerwca, w urodziny tytułowego bohatera. Data polskiej premiery książki nie jest jeszcze znana.

Rekordy pana Greya

E.L. James przyznała, że to co napisała, było spowodowane przede wszystkim jej niespełnionymi pragnieniami i kryzysem wieku średniego. A treść to jej bardzo barwne fantazje seksualne. Krytycy ochrzcili "50 twarzy Greya" oraz kolejnych powieści o podobnej tematyce "porno dla mamusiek". Jednocześnie jest to jedna z najpopularniejszych książek świata - do tej pory sprzedano przeszło 125 milionów egzemplarzy wszystkich trzech części powieści.

Filmowa adaptacja "50 twarzy Greya" trafiła na szczyt światowego box office'u już w pierwszym tygodniu wyświetlania. W Polsce obejrzało ją przeszło 1,8 miliona widzów. Premiera drugiej części filmu zaplanowana jest na 2017 rok.

Autor: sol, am//tka / Źródło: tvn24.pl, hollywoodreporter.com

Źródło zdjęcia głównego: materiały prasowe

Pozostałe wiadomości