Zmarł ksiądz Michał Łos. Za zgodą papieża przyjął święcenia na szpitalnym łóżku

TVN24

tvn24Ksiądz Michał Łos miał 31 lat

Ksiądz Michał Łos, chory na raka zakonnik, który na szpitalnym łóżku przyjął święcenia i złożył śluby wieczyste, zmarł w poniedziałek w warszawskim szpitalu. Miał 31 lat.

O śmierci młodego orionisty poinformowało zgromadzenie Księży Orionistów w mediach społecznościowych.

"Wierzymy, że spotkał się z Chrystusem Zmartwychwstałym, któremu tak mocno pragnął służyć jako Kapłan. Dziękujemy za wszelkie modlitwy i wsparcie" - napisali zakonnicy.

"Dziękujemy Ci, dziękuję za to, że byłeś wśród nas dając świadectwo tak głębokiej wiary i przywiązania do Chrystusa" - napisał na Facebooku Mariusz Talarek, zaprzyjaźniony z ks. Michałem.

Przyjął święcenia na szpitalnym łóżku

Michał Łos pochodził z Dąbrowy Tarnowskiej, z diecezji tarnowskiej. Był klerykiem ostatniego roku Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (SAC) w Ołtarzewie, gdzie uczą się również przyszli orioniści.

Od kwietnia, gdy - jak przekazała Archidiecezja Warszawska - zdiagnozowano u niego zaawansowaną chorobę nowotworową, przebywał w warszawskim szpitalu na oddziale onkologicznym.

24 maja na szpitalnym łóżku Michał Łos przyjął święcenia diakonatu i prezbiteratu z rąk biskupa pomocniczego warszawsko-praskiego Marka Solarczyka. Zezwolił na nie papież Franciszek, odpowiadając na prośbę przełożonego generalnego orionistów.

Jak czytamy w komunikacie Archidiecezji Warszawskiej, jego największym marzeniem było odprawienie choć jednej mszy świętej, zanim umrze. Tak się stało.

Pobłogosławił prezydenta

7 czerwca ksiądz obchodził 31. urodziny. Jednym z gości w szpitalu był prezydent Andrzej Duda. Ksiądz udzielił prezydentowi bezpośrednio prymicyjnego błogosławieństwa.

"Ks. Michał Łos jest już w ramionach Pana Boga. Z pewnością szczęśliwy i wolny od bólu. Ks. Michale, dziękujemy za dar Twojej ziemskiej posługi. Wspomnij na nas w Domu Ojca" - napisał na Twitterze Andrzej Duda.

Autor: js//rzw//kwoj / Źródło: PAP, tvn24.pl