Akcja ratunkowa po zawaleniu się stropu sali gimnastycznej zakończona. Dwie osoby w stanie ciężkim

Aktualizacja:
Autor:
wini,
ek,
akr
Źródło:
TVN24 Kraków, Kontakt 24, PAP
Do zdarzenia doszło w piątek po południu
Do zdarzenia doszło w piątek po południuTVN24 Łódź
wideo 2/4
zurowa_ok

W piątek po południu zawalił się strop budowanej sali gimnastycznej przy szkole w Żurowej (województwo małopolskie). - Do zdarzenia doszło, kiedy pracownicy zalewali strop - poinformowali strażacy. Siedem osób zostało poszkodowanych, w tym dwie poważnie. W nocy strażacy oświetlali jeszcze teren budowy na potrzeby działań prowadzonych przez policję i nadzór budowlany.

Informację, którą otrzymaliśmy na Kontakt 24, potwierdził oficer dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. - Dach zawalił się w trakcie prac budowy. Siedem osób jest poszkodowanych, w tym dwie są poszkodowane poważnie – przekazał.

Na miejscu działali między innymi strażacy z ochotniczej straży pożarnej, pojawiła się również policja. Po godzinie 18 zakończyła się akcja ratunkowa.

- Pod gruzami nikogo więcej nie znaleziono. Na miejscu pozostają strażacy, którzy oświetlają teren budowy na potrzeby działań prowadzonych przez policję i Inspektorat Nadzoru Budowlanego – powiedział w piatek wieczorem rzecznik małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak.

Do zdarzenia doszło w piątek po południuTVN24 Łódź

Najciężej ranni przetransportowani śmigłowcami do szpitali

- Pracownicy zalewali strop za pomocą gruszki z betonem. Sala ma 22 na 12 metrów. Pod koniec prac, około godziny 15, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn doszło do zdarzenia - przekazał Łukasz Studziński, zastępca naczelnika OSP w Żurowej.

Aspirant sztabowy Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji, wyjaśniał, że "siedmiu pracowników zsunęło się z wysokości około 10 metrów". Potwierdził, że dwie osoby są poważnie poszkodowane.

Poinformował, że na miejsce zadysponowano dwa śmigłowce LPR i cztery załogi karetki pogotowia ratunkowego.

Siedem osób zostało poszkodowanychOSP Żurowa

Najciężej ranni zostali przewiezieni śmigłowcami do szpitali w Krakowie i Rzeszowie - jeden z podejrzeniem urazu kręgosłupa i klatki piersiowej, drugi z urazem twarzoczaszki i licznymi złamaniami. Pozostali poszkodowani także trafili do szpitali.

Policja informuje, że do wypadku doszło najprawdopodobniej na skutek problemów z elementami podtrzymującymi zalewany strop. Okoliczności i przyczyny tragedii będzie wyjaśniać policja, prokuratura i nadzór budowalny.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

ŻurowaGoogle Maps

Autor:wini, ek, akr

Źródło: TVN24 Kraków, Kontakt 24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Łódź

Pozostałe wiadomości