Kraków

Zdjęcie z Krakowa podbiło internet

Kraków

Marcin RyczekA Man Feeding Swans in the Snow/ Winter in Krakow

Zrobił wyjątkowe zdjęcie i z dnia na dzień stał się sławny: - Otrzymuję propozycje współpracy od wielu agencji prasowych z całego świata, redakcji gazet i różnych mediów zagranicznych - wylicza Marcin Ryczek, autor fotografii, która zachwyciło internautów na całym świecie.

Autor zdjęcia mieszka nieopodal Mostu Grunwaldzkiego w Krakowie i chodzi tam na spacery. Charakterystyczną pionową linię między białym śniegiem i ciemną wodą wypatrzył już dawno. 24 stycznia stał na moście i uchwycił moment, gdy kobieta karmiła z brzegu kaczki i łabędzie. Ten kadr okazał się hitem.

- Nie przewidziałem tej sytuacji. Kobieta nie jest moją znajomą i nie jest podstawiona – zapewnia Marcin Ryczek. – Miałem pewne wyobrażenie o tym miejscu, ale sytuację przedstawioną na zdjęciu zastałem przypadkiem – dodaje.

Fotograficzne oko

Ryczek miał nosa i oko do tej fotografii. Spodobała mu się i wrzucił ją na fejsbukowy profil strony Nieznany Kraków.

- Byłem bardzo zaskoczony, w kilka minut tyle ludzi polubiło to zdjęcie na Facebooku i poleciło go znajomym! – dzieli się wrażeniami fotograf. – Nie przypuszczałem, że zdjęcie będzie miało tak niesamowity odbiór – dodaje.

Rekordy wyświetleń

Po kilku dniach Ryczek założył swój własny oficjalny profil na Facebooku. Zdjęcie polubiło tam ponad 6 tys. osób, a udostępniło ponad 3,5 tys. Na swoim profilu poświęconym sztuce, na tym samym portalu społecznościowym fotografię opublikował Colossal, gdzie jest opisana: „A Man Feeding Swans in the Snow in Krakow. A killer photograph by Marcin Ryczek.” (Człowiek, który karmi łabędzie w Krakowie. Zabójcze zdjęcie Marcina Ryczka.) Fotografię polubiło tam ponad 18 tys. użytkowników, a udostępniło prawie 11 tys. Na amerykańskiej stronie Reddit - udostępniającej linki do najciekawszych informacji ze świata pojawiających się w internecie – fotografia zebrała pozytywne komentarze i miała kilka milionów wyświetleń.

Z dnia na dzień stał się sławny

Krakowianin swoim zdjęciem podbił strony internetowe w Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Rosji, Norwegii, Szwecji i innych państwach świata.

- Obecnie otrzymuję propozycje współpracy od wielu agencji prasowych z całego świata, redakcji gazet i różnych mediów zagranicznych. Zdjęcie zostało wydrukowane w gazecie w Izraelu (Yedioth Ahronoth). Umieszczają je na swoich profilach internetowych i kontaktują się ze mną media ze Szwecji (Sydsvedenskan), Niemiec (m.in.ZeitMagazin), Włoch (La Reppublica), Belgii, Czech, Stanów Zjednoczonych. Aktualnie dostałem propozycję okładki w jednym z podręczników National Geographic Learning – wymienia Ryczek. - Na swoich profilach umieszczają moje zdjęcie bardzo znane osoby ze świata kultury np. pisarz Jonathan Carroll – podkreśla fotograf.

Autor: nf / Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: Marcin Ryczek

Pozostałe wiadomości