Odpowiedzą za propagowanie faszyzmu. W domu mieli noże, miecze i tasaki

Kraków

Mężczyźni odpowiedzą za propagowanie faszyzmupolicja.pl
wideo 2/5

Działania policji na terenie Śląska i Wielkopolski doprowadziły do zatrzymania trzech osób podejrzanych o propagowanie faszyzmu. W ich mieszkaniach znaleziono odzież z nielegalnymi symbolami, a także tasaki, siekiery i miecze - podała w poniedziałek KGP.

Jak poinformował w poniedziałek mł.asp. Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji, w minionym tygodniu doszło do zatrzymania trzech osób podejrzewanych o propagowanie faszyzmu i nawoływanie do nienawiści. Działania zostały przeprowadzone w kilkunastu miejscach, na terenie czterech województw.

- Zatrzymań dokonali funkcjonariusze komend wojewódzkich z Kielc i Poznania wspólnie z funkcjonariuszami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Praca funkcjonariuszy doprowadziła do zatrzymania 24-letniego sosnowiczanina, 23-letniego mieszkańca Częstochowy oraz 22-latka z Poznania – podał mł.asp. Rzeczkowski.

Usłyszeli zarzuty

Policja zabezpieczyła materiały multimedialne, książki, prasę, a także odzież i naszywki, na których znajdowały się zakazane treści i symbole.

- Funkcjonariusze znaleźli również szereg niebezpiecznych narzędzi: noże, tasaki, siekiery, miecze - dodał policjant.

KGP informuje, że zatrzymania były kontynuacją wspólnych działań policji i ABW, które rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku.

- Trzej fanatycy zakazanej tematyki usłyszeli już zarzuty propagowania faszyzmu i nawoływania do nienawiści, za co może im grozić nawet 2-letnie pozbawienie wolności – informuje Komenda Główna Policji.

Autor: wini / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Świętokrzyska policja