TVN24 | Kraków

Wieczorna przejażdżka kosztowała go pięć tysięcy i prawo jazdy

TVN24 | Kraków

Autor:
pop
Źródło:
tvn24.pl/Małopolska policja
Efekty nowego taryfikatora mandatów widać w policyjnych statystykach (02.02.2022)
Efekty nowego taryfikatora mandatów widać w policyjnych statystykach (02.02.2022)Fakty TVN
wideo 2/3
Fakty TVNEfekty nowego taryfikatora mandatów widać w policyjnych statystykach

24-latek za kierownicą mercedesa nie zatrzymał się do kontroli w Białym Dunajcu, Wpadł w Bukownie Tatrzańskiej, zatrzymany przez lokalną policję. Za popełnione wykroczenia stracił prawo jazdy, dostał pięć tysięcy złotych mandatu i 23 punkty karne.  

W niedzielę wieczorem, 20 lutego około 21 dyżurny zakopiańskiej komendy otrzymał zgłoszenie od patrolu drogówki, że w Białym Dunajcu, na drodze krajowej K47 kierujący mercedesem, który znacząco przekroczył dozwoloną prędkość (107 km/h na obszarze, gdzie obowiązuje limit 50 km/h) nie zatrzymał się do kontroli.

Stracili auto z oczu

Patrol drogówki rozpoczął pościg, jednak liczne zakręty i boczne drogi spowodowały, że stracili z oczu uciekający samochód na krakowskich numerach rejestracyjnych.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

W ten rejon z różnych stron powiatu ruszyły policyjne patrole, które miały za zadanie zatrzymanie uciekiniera. Policjanci z komisariatu w Bukowinie Tatrzańskiej również bacznie obserwowali wjazd do swojej miejscowości. Po chwili w rejonie ronda Klin pojawił się poszukiwany mercedes.

Mandaty i punkty karne

Zaskoczony kierowca został zatrzymany i przekazany policjantom drogówki. 24-latek pochodzący z Krakowa za popełnione wykroczenia dostał pięć tysięcy złotych mandatu i 23 punkty karne. Zatrzymano mu też prawo jazdy.

Autor:pop

Źródło: tvn24.pl/Małopolska policja

Źródło zdjęcia głównego: Małopolska policja

Pozostałe wiadomości