Remontowali budynek, znaleźli zmumifikowane szczątki noworodka. "Mogą mieć kilkanaście lat"

Autor:
wini//rzw
Źródło:
PAP
Zakopane (Małopolska)
Zakopane (Małopolska)Google Maps
wideo 2/5
Google MapsZakopane (Małopolska)

Budynek przy ulicy Jagiellońskiej w Zakopanem (Małopolska) stał nieużywany od "dłuższego czasu". Nowi właściciele zatrudnili ekipę remontową, by doprowadzić go do porządku. W środę budowlańcy znaleźli tam zmumifikowane szczątki noworodka - podała policja.

Informację o makabrycznym odkryciu przekazał rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń. Jak podał, zwłoki noworodka znalezionego w budynku w Zakopanem były owinięte w tkaninę.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Zwłoki mogą mieć kilka, a nawet kilkanaście lat

- Podczas demontażu konstrukcji pracownicy budowlani ujawnili zmumifikowane zwłoki noworodka, które mogą mieć kilka, a nawet kilkanaście lat. Na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli zwłoki do sekcji, która ma stwierdzić przyczynę śmierci. Zostaną też pobrane próbki materiału DNA do identyfikacji – powiedział Gleń.

Budowlani zostali przesłuchani przez śledczych. Policjanci ustalają historię budynku, który został zakupiony kilka lat temu i nie był użytkowany od dłuższego czasu. Nie jest wykluczone, że znalezione szczątki mają związek z poprzednimi właścicielami budynku.

Oglądaj telewizję na żywo w TVN24 GO

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:wini//rzw

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości