"Zaczepiał turystów, był agresywny". Policja zatrzymała człowieka pandę

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/kwoj
Źródło:
TVN24 Kraków
Mężczyzna został zatrzymany na Krupówkach w Zakopanem
wideo 2/5
Mężczyzna został zatrzymany na Krupówkach w Zakopanem

Nagabywał przechodniów, żądając, by robili sobie z nim zdjęcia – oczywiście nie za darmo. 28-latka w przebraniu pandy zatrzymała policja. Teraz funkcjonariusze ustalają, czy i jakie zarzuty mu postawić.

Człowiek panda został zatrzymany na zakopiańskich Krupówkach w sobotę. - Agresor w przebraniu natarczywie zaczepiał przechodniów, turystów, a nawet dzieci, oczekując napiwków za wspólne zdjęcie – informuje Roman Wieczorek, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji. Jak dodaje, 28-latek był "mocno pobudzony".

Szukają poszkodowanych

Interweniowała straż miejska. Na widok patrolu, jak podaje policja, mężczyzna stał się jeszcze bardziej agresywny. - Jego zachowanie ewidentnie zagrażało bezpieczeństwu w miejscu publicznym – wskazuje rzecznik.

Strażnicy miejscy wezwali policjantów, a ci przejęli od nich mężczyznę. - Ostatecznie trafił za kratki. Teraz śledczy analizują zgłoszenia od turystów i na ich podstawie zdecydują, czy i jakie zarzuty ten mężczyzna może usłyszeć – podaje Wieczorek. 28-latek był trzeźwy, a ponieważ żaden z przechodniów nie wniósł na niego skargi, to jeszcze tego samego dnia mężczyzna opuścił policyjny areszt.

Policja prosi wszystkie osoby, które mogły zostać poszkodowane przez mężczyznę, o zgłaszanie się.

Mężczyzna został zatrzymany przez policję
Facebook/Policja Zakopane

Źródło: TVN24 Kraków

wini/kwoj