Zabójstwo w Chicago, zatrzymanie w Krakowie. Wspólna akcja polskiej policji i FBI

Kraków

Małopolska PolicjaZatrzymany 26-latek

Małopolska Policja oraz agenci FBI, zatrzymali w Krakowie 26-latka podejrzewanego o zasztyletowanie obywatelki Czech. Miało do tego dojść w Stanach Zjednoczonych pod koniec czerwca zeszłego roku. Mężczyzna będzie prawdopodobnie poddany ekstradycji.

Mężczyzna, obywatel Polski, zatrzymany został we wtorek w domu na terenie Krakowa, w którym ukrywał się od pewnego czasu.

Zamordował kobietę i uciekł do Polski

Z ustaleń amerykańskiej policji wynika, że to zatrzymany mężczyzna w czerwcu ubiegłego roku zabił w Chicago obywatelkę Czech. Kobieta została zasztyletowana. Przepisy amerykańskie kwalifikują ten czyn jako morderstwo pierwszego stopnia.

- Zupełnie zaskoczony widokiem policjantów, trzymających w ręku prokuratorski nakaz zatrzymania, 26-latek nawet nie stawiał oporu - relacjonuje moment zatrzymania Mariusz Ciarka, rzecznik małopolskiej policji. - Podejrzany trafił do aresztu, wszczęto wobec niego procedurę ekstradycyjną - dodaje policjant.

W przypadku wydania innemu państwu obywatela własnego kraju, kara za popełniony czyn nie może być wyższa niż przewiduje polski system prawny. - Oznacza to, że kara musi być zbliżona do tej, jaką stosuje polskie prawo w wypadku morderstw ze szczególnym okrucieństwem, tzn. od 12 do 25 lat lub dożywocie - mówi w rozmowie z portalem tvn24.pl rzecznik Ciarka.

Sprawą teraz zajmie się Prokuratura Okręgowa w Krakowie.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Mężczyzna zatrzymany został w Krakowie:

Mapa Targeo

Autor: ps/zp / Źródło: TVN24 Kraków / Małopolska Policja

Źródło zdjęcia głównego: Małopolska Policja