Nietrzeźwa opiekowała się dziećmi. Była poszukiwana, w domu miała narkotyki

Kraków

Nietrzeźwa matka została zatrzymanatvn24
wideo 2/6

Policjanci zatrzymali 28-latkę, która opiekowała się dziećmi będąc pod wpływem alkoholu. Szybko wyszło na jaw, że mieszkanka podkrakowskiego Zabierzowa jest poszukiwana do odbycia kary więzienia, a w jej mieszkaniu znaleziono sporo narkotyków.

Policjanci zapukali do drzwi mieszkania w podkrakowskim Zabierzowie po tym, jak zaniepokojeni sąsiedzi zgłosili, że w lokalu płaczą małe dzieci.

Okazało się, że w mieszkaniu przebywała 28-latka ze swoją 3-letnią córką i 14-miesięcznym synem, obecni byli też jej rodzice.

Od 28-latki było czuć wyraźną alkohol. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że matka dzieci miała ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie - poinformował w czwartek Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

Doprowadzona do więzienia

W mieszkaniu policjanci znaleźli też narkotyki - ponad 55 gramów marihuany, 0,1 grama amfetaminy i tabletkę z cechami substancji psychoaktywnych.

Natomiast po sprawdzeniu 28-latki w systemie policyjnym okazało się, że jest ona poszukiwana przez sąd do odbycia kary trzech miesięcy pozbawienia wolności za posiadanie narkotyków.

Kobieta została doprowadzona do zakładu karnego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzoną karę. Dziećmi zajęli się dziadkowie.

Mieszkanka Zabierzowa usłyszy także zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz sprawowania opieki nad małoletnimi w stanie nietrzeźwości. Grozić jej może nawet 10 lat więzienia.

Sprawą jej opieki nad dziećmi zajmie się sąd rodzinny.

Autor: wini/ks / Źródło: PAP / TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: Małopolska Policja