Wypadek w Tatrach. Turysta spadł w rejonie Rysów

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/ks/kwoj
Źródło:
TVN24 Kraków
Wypadek w TatrachTVN24
wideo 2/4
TVN24Wypadek w Tatrach

W rejonie Rysów turysta uległ wypadkowi. Mężczyzna, jak podaje Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, spadł po zboczu około 300 metrów w stronę Czarnego Stawu.

- Turysta poślizgnął się na twardej powierzchni, upadł w stronę Czarnego Stawu,. Na szczęście wiemy, że jest przytomny. Został przetransportowany do szpitala. Miał dużo szczęścia - komentuje Rafał Mikler, ratownik TOPR.

"Jest bardzo twardo"

Warunki w górach są trudne. - Jest bardzo twardo, powierzchnia śniegu jest zlodowaciała, trzeba mieć bardzo dużo doświadczenia, żeby się poruszać w takim terenie - informuje Mikler.

W Tatrach obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Oznacza to, że "wyzwolenie lawiny jest na ogół możliwe jedynie przy dużym obciążeniu dodatkowym w nielicznych miejscach na bardzo stromych lub ekstremalnych stokach". Możliwe jest jednak samoistne schodzenie małych i średnich lawin.

Akcja ratunkowa w Tatrach. Turyści noc spędzili w jamie28.12 | Ratownicy TOPR wyruszyli na pomoc grupie czterech turystów, którzy utknęli w rejonie Suchych Czub Kondrackich i przetrwali noc z piątku na sobotę w śnieżnej jamie. Kolejna grupa ratowników dociera do oczekującego pomocy przy Zmarzłym Stawie.tvn24

Źródło: TVN24 Kraków

Autor:wini/ks/kwoj

Źródło zdjęcia głównego: Fakty Online