Samochód dachował, kierowca był pijany. "Wiózł trzy małe córki"

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/gp
Źródło:
PAP/TVN24
Wolbrom (Małopolska)Google Earth
wideo 2/5
Google EarthWolbrom (Małopolska)

37-letni kierowca stracił panowanie nad samochodem i dachował. Kiedy na miejsce przyjechała policja, okazało się, że mężczyzna jest pijany, a w samochodzie oprócz niego znajdowały się jego trzy córki.

Do zdarzenia doszło w gminie Wolbrom (Małopolska). W samochodzie oprócz 37-latka znajdowały się jego trzy córki w wieku od sześciu do dziewięciu lat. - Mężczyzna wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością, wsiadając za kierownicę po alkoholu. Naraził na niebezpieczeństwo nie tylko własne życie, ale także życie i zdrowie swoich dzieci i innych uczestników ruchu drogowego – podkreśla Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Jak podaje policja, ani kierowca, ani pasażerki nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Mężczyzna miał w organizmie 2,5 promila alkoholu.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny. 37-latek stanie przed sądem. Odpowie za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości, narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, a także za spowodowanie kolizji drogowej. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. O zdarzeniu policjanci poinformują również sąd rodzinny, który oceni sytuację opiekuńczo-wychowawczą w rodzinie. 

Autor:wini/gp

Źródło: PAP/TVN24