Pijany wiózł dziecko. Ścigany przez policjantów staranował radiowóz

TVN24 | Kraków

Autor:
wini\kwoj
Źródło:
TVN24 Kraków
Mężczyzna uderzył w policyjną blokadęMałopolska Policja
wideo 2/5
Małopolska PolicjaMężczyzna uderzył w policyjną blokadę

34-latek kierujący audi uciekał przed kontrolą drogówki, aż uderzył w ustawioną przez policjantów blokadę. Był nietrzeźwy, a w samochodzie wiózł 11-letniego siostrzeńca.

Policjanci usiłowali zatrzymać mężczyznę do kontroli w poniedziałek po południu w Szczucinie (woj. małopolskie). Zwrócili na niego uwagę, bo zatrzymał się na przejściu dla pieszych. – Na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Spokojnej funkcjonariusze dali kierowcy sygnał, by zjechał na parking przy pobliskim sklepie – opisuje Ewelina Fiszbain, rzeczniczka prasowa policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

34-latek jednak ani myślał się zatrzymać. – Gwałtownie, z piskiem opon ruszył z miejsca. Wjechał na drogę krajową 73 i skręcił na rynek w Szczucinie. Kierował się w stronę miejscowości Borek – relacjonuje Fiszbain. Policjanci ruszyli w pościg, przez radio alarmując patrole z sąsiednich miejscowości.

Policjanci próbowali zatrzymać mężczyznę na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Spokojnej w Szczucinie (Małopolskie)Google Maps

Uderzył w blokadę

Jak podaje policja, mężczyzna podczas ucieczki stwarzał duże zagrożenie na drodze. – Jechał momentami z prędkością 140 kilometrów na godzinę, wyprzedzał innych użytkowników – informuje rzeczniczka.

Patrol w Woli Szczucińskiej ustawił na drodze blokadę z radiowozu. – Kierowca audi nie hamował. Uderzył w radiowóz i dopiero wtedy się zatrzymał – podaje Fiszbain.

Okazało się, że oprócz 34-latka w aucie znajdował się 11-letni chłopiec, siostrzeniec mężczyzny. Dziecko nie odniosło żadnych poważniejszych obrażeń, zostało przekazane rodzicom. Ranni zostali policjanci – jeden z nich ma uraz nadgarstka, drugi kręgosłupa.

Mężczyzna kierujący audi był nietrzeźwy, miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Zostanie przesłuchany, kiedy wytrzeźwieje.

Źródło: TVN24 Kraków

Autor:wini\kwoj

Źródło zdjęcia głównego: Małopolska Policja