"Zauważył kota, wycelował i strzelił". Zwierzę uśpiono, 33-latek usłyszał zarzuty

TVN24 | Kraków

Autor:
wini
Źródło:
TVN24 Kraków
Mężczyzna odpowie za zabicie kotaKWP Kraków
wideo 2/6
KWP KrakówMężczyzna odpowie za zabicie kota

33-latek postrzelił z broni pneumatycznej kota, zwierzę musiało zostać uśpione. Mężczyzna został zatrzymany przez policję, grozi mu do trzech lat więzienia.

Policjanci z komisariatu w Wojniczu (Małopolska) zainteresowali się sprawą po tym, jak media społecznościowe w lutym obiegła wiadomość o kocie, który z raną postrzałową trafił do weterynarza i musiał zostać uśpiony. Kilka dni później funkcjonariusze dotarli do 33-letniego mężczyzny.

- Mężczyzna został zatrzymany. Podczas przeszukania jego posesji policjanci zabezpieczyli broń pneumatyczną, z której sprawca strzelał. Podczas przesłuchania tłumaczył się, że strzelał do przedmiotów poustawianych na linii lasu. W pewnym momencie zauważył przechodzącego kota, wycelował i strzelił – relacjonuje Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Grozi mu więzienie

33-latek usłyszał zarzut znęcania się nad kotem, za co grozi mu do trzech lat więzienia.

- Sąd może dodatkowo orzec wysoką grzywnę, nawet do 100 tysięcy złotych oraz zakaz posiadania jakichkolwiek zwierząt – uzupełnia Gleń. Ponadto policjanci ustalają, czy znaleziona u mężczyzny broń pneumatyczna nie wymaga posiadania zezwolenia.  

Autor:wini

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: KWP Kraków