TVN24 | Kraków

"Szarpiąc i wykręcając dłonie babci", zabrała jej pieniądze. 42-letnia wnuczka odpowie za napaść

TVN24 | Kraków

Autor:
wini
Źródło:
PAP
Wodzisław (Świętokrzyskie)
Wodzisław (Świętokrzyskie)Google Earth
wideo 2/5
wodzisław

42-letnia kobieta razem z partnerem odwiedziła swoją babcię. Wizyta jednak nie należała do przyjemnych – jak podaje policja, para obrabowała seniorkę.

Kobieta i jej partner odwiedzili w sobotę 94-letnią mieszkankę gminy Wodzisław (Świętokrzyskie). W pewnym momencie mężczyzna zażądał od seniorki pieniędzy za "podwiezienie jej wnuczki".

- Kobieta wyjęła z kieszeni plik banknotów, a 42-latek wyrwał pieniądze z jej rąk i uciekł – przekazał Michał Kwieciński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie.

Jak dalej relacjonuje policjant, w tej samej chwili do seniorki podeszła jej wnuczka. - Szarpiąc ją i wykręcając dłonie, odebrała jej kolejny plik banknotów. W sumie łupem zbójeckiej pary padło 2400 złotych – podaje Kwieciński.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Uciekała autostopem

Pokrzywdzona natychmiast powiadomiła policję. - Działania służby dyżurnej, zaangażowanie patroli i punkty kontrolne na możliwych trasach poruszania się sprawców doprowadziły do zatrzymania samochodu, którym jechał 42-latek. Jego partnerki jednak w pojeździe nie było – powiedział policjant.

Kobieta została zatrzymana tej samej nocy w podjędrzejowskiej miejscowości. Z pomocą przypadkowo zatrzymanego kierowcy próbowała dotrzeć do miejsca zamieszkania.

W poniedziałek para sprawców została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Jędrzejowie. Oboje usłyszeli zarzuty rozboju, za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor:wini

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości