Kraków

Wirtualna wycieczka po  krakowskich wodociągach

Kraków

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w KrakowieZakład Uzdatniannia Wody "Raba"

Krakowskie wodociągi udostępniły wszystkim chętnym miejsce dostępne na co dzień tylko dla wybranych. Można je zwiedzać nie odchodząc od komputera. Wirtualne spacery obejmują m.in. trzy stacje uzdatniania wody oraz oczyszczalnię ścieków.

- Mamy nadzieję, że forma wycieczki wirtualnej okaże się atrakcyjna i wartościowa. Technika wirtualnych panoram gwarantuje rzeczywiste odwzorowanie zwiedzanych miejsc – informuje na swojej stronie krakowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Niedostępne miejsca

Wirtualnie można zwiedzić trzy Zakłady Uzdatniania Wody - "Raba", "Rudawa" oraz "Dłubnia". Internetowe narzędzie pozwala także na odbycie spaceru po największej w mieście oczyszczalni ścieków – "Płaszów".

- Przede wszystkim można zobaczyć jak wyglądają zakłady oraz obiekty, które na co dzień nie są dostępne – mówi Piotr Ziętara z krakowskiego MPWiK. – Przejdziemy też przez proces uzdatniania wody i sprawdzimy jak są oczyszczane ścieki – dodaje.

Warianty manualny i automatyczny

Wirtualna wycieczka dostępna jest w dwóch wariantach. W wersji manualnej sami decydujemy dokąd chcemy pójść. Natomiast w wersji automatycznej spacer po wybranym obiekcie prowadzi autopilot.

Najważniejsze informacje o zwiedzanym miejscu przekazuje profesjonalny lektor.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: JUST/b / Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Krakowie

Pozostałe wiadomości