"Udało się objąć pomocą osoby starsze, bezdomne, samotne matki i rodziny". #TVNpomagajmysobie

TVN24 | Kraków

Autor:
wini
Źródło:
TVN24 Kraków
Kolejna odsłona akcji #TVNpomagajmysobieTVN24
wideo 2/4
TVN24Kolejna odsłona akcji #TVNpomagajmysobie

Trwa kolejna odsłona akcji #TVNpomagajmysobie, której celem jest dostarczenie posiłków osobom potrzebującym oraz wsparcie restauracji. Tylko z Krakowa i okolic w akcję włączyło się kilkadziesiąt restauracji.

Podczas grudniowej edycji akcji posiłki trafiły do 65 tysięcy osób, udało się zebrać 1 300 000 złotych na pomoc dla potrzebujących. Styczniowa odsłona #TVNpomagajmysobie trwa od poniedziałku.

Jak tłumaczy Justyna Liptak z Banku Żywności w Krakowie, z całego miasta i pobliskich miejscowości zgłosiło się bardzo wiele restauracji. Posiłki przygotowane w lokalach będą dystrybuować organizacje pomocowe. – Dziennie to jest sześć restauracji, z których każda przygotowuje 50 posiłków. A więc 300 osób dziennie zostaje przez 13 dni obdarowanych posiłkami – wyjaśnia Liptak.

Jak zauważa przedstawicielka Banku Żywności, posiłki trafiają do bardzo różnych osób. - Udało nam się objąć pomocą prawie wszystkie grupy. Są to osoby starsze, są to samotne matki z dziećmi, osoby z niepełnosprawnościami, osoby bezdomne, rodziny z dziećmi – wylicza rozmówczyni TVN24.

Jak przyznaje Liptak, pierwszy dzień akcji zawsze jest stresujący. Jednak w poniedziałek, mimo mrozu, wszyscy potrzebujący otrzymali ciepłe posiłki.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Pomoc dla potrzebujących i dla restauracji

#TVNpomagajmysobie to kolejna edycja akcji wsparcia dla najbardziej potrzebujących w okresie pandemii. Tym razem pomoc ma trafić do osób najuboższych, potrzebujących wsparcia w formie ciepłego posiłku, a pośrednio również do restauracji, które te posiłki ugotują. Lokale przygotują dania na wynos i dostarczą do działających w tym samym regionie Organizacji Pożytku Publicznego, zajmujących się dożywianiem najuboższych.

Partnerami merytorycznymi akcji są Federacja Polskich Banków Żywności oraz Bank Żywności SOS w Warszawie.

Autor:wini

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: TVN24