Kraków

TVN zaprasza na sylwestrową "FUNtastyczną zabawę" w Krakowie

Kraków

Organizatorzy Sylwestra podkreślają, że w tym roku zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo imprezy
tvn24Na krakowskiej scenie wystąpią m.in Natalia Kukulska, Agnieszka Chylińska i Patrycja Markowska

Agnieszka Chylińska, Natalia Kukulska, Ania Wyszkoni, Afromental i Patrycja Markowska – to tylko niektórzy z wykonawców, którzy 31 grudnia wystąpią na krakowskim Rynku. Imprezę sylwestrową będzie transmitować telewizja TVN.

Już po raz trzeci szampańską zabawę w stolicy Małopolski organizuje TVN. Imprezę poprowadzą popularni prezenterzy stacji: Magda Mołek, Patricia Kazadi, Marcin Prokop oraz Olivier Janiak.

Oprócz gwiazd z czołówek list przebojów na scenie pojawią się też nowi artyści - finaliści programów Mam Talent! oraz X Factor. Scenografię przygotowuje Giorgos Stylianou, a reżyserem widowiska jest Maciej Sobociński. Choreografię widowiska opracowuje Agustin Egurrola.

Agustin Egurrola brał również udział w przygotowaniach do Sylwestra w 2014 roku:

Agustin Egurrola zapewnia, że sylwester będzie na światowym poziomie
Agustin Egurrola zapewnia, że sylwester będzie na światowym poziomieTVN 24 Kraków

Razem z Krakowem bawi się Polska

- To wyjątkowa noc, którą należy uczcić z honorami. Idealnym miejscem do tego jest Kraków - mówi Andrzej Kulig, wiceprezydent Krakowa ds. kultury i spraw społecznych. Nie ukrywa, że sylwestrowa zabawa to również projekt wizerunkowy dla miasta.

- Dzięki TVN w Krakowie bawi się cała Polska, a miasto prezentuje swoje atuty – dodaje Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN.

Fanaberia, fantazja, fascynacja

W tym roku krakowski sylwester odbędzie się pod hasłem "FUNtastycznej zabawy". Jak zaznaczają organizatorzy, gra słów celowo jest niejednoznaczna.

"Słowo "fun" z jednej strony oznacza fanaberię, a z drugiej fantastyczną rozrywkę, fascynację i fantazję" – tłumaczą organizatorzy imprezy. I taka właśnie – fantastyczna i rozrywkowa – ma być ostatnia noc tego roku.

W tym roku, podobnie jak podczas przednich imprez, krakowski sylwester odbędzie się bez hucznego pokazu pirotechnicznego.

- Zamiast tego będzie pirotechnika sceniczna i pokazy świetlne i laserowe – wyjaśniła na czwartkowej konferencji Izabela Helbin z Krakowskiego Biura Festiwalowego.

05.12.2014 | Sylwester TVN w Krakowie. Koncert „Kraków – Miasto Królów” na rynku
05.12.2014 | Sylwester TVN w Krakowie. Koncert „Kraków – Miasto Królów” na rynkuFakty TVN

Zadbają o bezpieczeństwo

Organizatorzy zapowiadają też, że całe widowisko będzie całkowicie bezpieczne.

- Prosimy, żeby nie przynosić tego dnia na rynek niczego szklanego, niczego, co mogłoby stwarzać zagrożenie dla uczestników zabawy. Na drogach dojścia na rynek będą ustawione bramki, będą tam też ochroniarze. W tym roku zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo – podkreśliła w rozmowie z dziennikarzami Helbin.

"Kraków rządzi!" Sylwester oczami uczestników
"Kraków rządzi!" Sylwester oczami uczestnikówTVN

Zabawa w Krakowie zaczynie się punktualnie o godzinie 19, a transmisja na antenie TVN wystartuje się o 19:45.

Autor: wini / Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: BEW, Dariusz Kawka / Wikipedia ( Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported )

Pozostałe wiadomości