TVN24 | Kraków

Turza. Ciągnik przygniótł mężczyznę. 51-latek był pod wpływem alkoholu. Jest w ciężkim stanie

TVN24 | Kraków

Autor:
js/kab
Źródło:
tvn24.pl
Ciągnik przygniótł mężczyznę. Zabrał go śmigłowiec LPR
KWP w Krakowie/TVN24Ciągnik przygniótł mężczyznę. Zabrał go śmigłowiec LPR

Ciągnik przygniótł mężczyznę, który wykonywał prace polowe w miejscowości Turza w powiecie tarnowskim (Małopolskie). 51-latek w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Krakowie. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu.

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 18 w miejscowości Turza. Według relacji małopolskiej policji 51-letni mężczyzna jechał polną drogą o dużym nachyleniu ciągnikiem rolniczym, do którego doczepiony był duży pojemnik na płyny.

"Ciągnik przewrócił się na lewy bok i przygniótł mężczyznę. Jako pierwszy do rannego dotarł mężczyzna, który słyszał warkot silnika ciągnika rolniczego, a po chwili usłyszał trzaski. Niezwłocznie wezwał pomoc. Na miejscu pojawił się zespół ratownictwa medycznego oraz straż pożarna, która zabezpieczyła miejsce zdarzenia" - przekazał w komunikacie rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń.

Dodano, że kierowca ciągnika został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Krakowie. "Doznał poważnych urazów klatki piersiowej. Został operowany i aktualnie przebywa w szpitalu. Jego stan jest ciężki" - czytamy.

Ciągnik przygniótł mężczyznę w miejscowości TurzaKWP w Krakowie

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Mężczyzna miał 1,5 promila w organizmie

Policja przekazała, że "badania laboratoryjne wykonane w szpitalu wskazały, że mężczyzna w chwili wypadku był nietrzeźwy, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie".

Postępowanie w sprawie będzie prowadziła policja w Ciężkowicach.

Autor:js/kab

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KWP w Krakowie

Pozostałe wiadomości