TVN24 | Kraków

Policjanci próbowali zatrzymać kierowcę. 28-latek uciekł i zabarykadował się w garażu

TVN24 | Kraków

Autor:
wini
Źródło:
TVN24 Kraków
Trzebinia (Małopolska)
Trzebinia (Małopolska)Google Earth
wideo 2/4
Google EarthTrzebinia (Małopolska)

Policja zatrzymała 28-letniego mieszkańca Trzebini (Małopolska), podejrzanego o uszkodzenie cudzego samochodu i jazdę pod wpływem alkoholu. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i schował się przed policjantami w garażu.

Do dyżurnego komisariatu policji w Trzebini w poniedziałek kilka minut po północy wpłynęło zgłoszenie o grupie młodych mężczyzn, którzy zdewastowali samochód należący do zgłaszającego.

- Mężczyzna twierdził, że chwilę wcześniej, na parkingu przy zalewie Chechło, podczas gdy siedział z kolegami w samochodzie, zatrzymał się koło nich fiat, z którego wysiadło dwóch mężczyzn, a trzeci został wewnątrz. Mężczyźni podeszli do samochodu zgłaszającego, jeden z nich za pomocą pałki teleskopowej rozbił przednią i dwie boczne szyby w jego peugeocie. Po tym zdarzeniu oddalili się w nieznanym kierunku – relacjonuje Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Ucieczka do garażu

Na miejsce został skierowany patrol policji. Kilkanaście minut później policjanci zauważyli na jednej z ulic w Trzebini samochód odpowiadający opisowi. - Kierujący autem na widok radiowozu z włączonymi sygnałami uprzywilejowania podjął ucieczkę, która zakończyła się w garażu na jednym z osiedli w Trzebini. Tutaj kierowca fiata wjechał do garażu i od wewnątrz go zabarykadował. Pomimo wezwania do natychmiastowego otworzenia drzwi mężczyźni nie reagowali – podaje Gleń.

Na miejsce zostali wezwani strażacy, ostatecznie jednak mężczyźni przebywający w garażu otworzyli drzwi dobrowolnie. 

- Dwóch 25-latków zostało przesłuchanych w charakterze świadków, natomiast 28-latkowi, który kierował fiatem i uszkodził szyby w innym samochodzie, przedstawiono zarzuty między innymi uszkodzenia mienia, kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, będąc już wcześniej prawomocnie skazanym za to samo przestępstwo oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co grozi mu do pięciu lat pozbawiania wolności – wylicza Gleń. I dodaje: - Mężczyzna poniesie również konsekwencje naruszenia przepisów sanitarnych, gdyż w czasie zdarzenia miał przebywać na kwarantannie domowej, o czym został powiadomiony sanepid.

Autor:wini

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: Małopolska Policja

Pozostałe wiadomości