16-latek zginął, 18-latka jest ranna. Policja szuka świadka wypadku

Kraków

Policja szuka świadka wypadkuMałopolska Komenda Policji
wideo 2/5

Do tragicznego wypadku doszło w piątek wieczorem w Trzebieńczycach w okolicach Oświęcimia (Małopolska). Osobowe audi uderzyło w jadącego na motocyklu 16-latka. Chłopak zginął, a pasażerka audi trafiła do szpitala. Policja szuka osoby, która mogła widzieć wypadek.

Jak podaje policja, za kierownicą audi siedział 19-latek. - Jak wstępnie ustalili policjanci, mieszkaniec gminy Zator podczas wyprzedzania innego pojazdu zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka motocyklem typu składak – tłumaczy Małgorzata Jurecka, rzeczniczka prasowa oświęcimskiej policji.

Do wypadku doszło w piątek późnym wieczorem na ulicy Wadowickiej w Trzebieńczycach (DK 28).

Szukają świadka

16-latek jadący motocyklem zginął na miejscu. - Do szpitala z obrażeniami ciała trafiła 18–letnia pasażerka audi – powiedziała Jurecka.

Rzeczniczka dodała, że kierujący motocyklem-składakiem miał prawo jazdy kategorii AM/B1.

Policja poszukuje kierowcy samochodu, którego wyprzedzało audi. - Apelujemy, aby skontaktował się z oświęcimską policją lub dowolną jednostką – powiedziała Jurecka.

Droga krajowa 28 łączy województwa małopolskie i podkarpackie. Wiedzie z Zatoru przez Wadowice, Nowy Sącz, Gorlice, Krosno, Sanok, Przemyśl do Medyki na granicy z Ukrainą.

Autor: wini/gp / Źródło: TVN24 Kraków / PAP

Źródło zdjęcia głównego: Małopolska Komenda Policji