Kraków

Tir spadł z mostu do rowu. "Przełamał bariery i się stoczył"

Kraków

Kontakt 24 | terazKrosno.plTir pełen butelek wpadł do rzeki

W miejscowości Zboiska (woj. podkarpackie) tir przełamał bariery ochronne i z mostu spadł do rowu. Z pojazdu wylało się paliwo, więc miejsce zdarzenia zabezpieczyli strażacy.

Do zdarzenia doszło w sobotę rano, w powiecie krośnieńskim, na drodze krajowej nr 19. - Tir jechał od strony Barwinka. Z niewiadomych przyczyn zjechał na lewy pas i wjechał w bariery ochronne. Zostały zniszczone na długości 36 metrów, a pojazd stoczył się z mostu 8 metrów w dół i wjechał do rowu - relacjonuje Mariusz Kozak, rzecznik PSP w Krośnie.

Zdjęcia z miejsca zdarzenia na Kontakt24 dostaliśmy od serwisu TerazKrosno.pl.

Kierowca wyszedł z pojazdu o własnych siłach, została mu już udzielona pomoc medyczna. Mężczyzna z lekkim obrażeniami trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Ponownie zamkną drogę

Z pojazdu wylało się paliwo, okolice pobliskiej rzeki Jasiółka zabezpieczyli strażacy. - Założyli zaporę olejową. O wszystkim powiadomiony został już powiadomiony Wojewódzki Inspektorat Środowiska i sanepid - zaznacza Kozak.

- Cześć paliwa udało się wypompować. Dla bezpieczeństwa wyłączono pompy na ujęciu wody w Wietrznie - pisze Teraz Krosno.

Droga została już odblokowana.

Do zdarzenia doszło na DK nr 19:

Mapa Targeo

Autor: mmw/r / Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24 | terazKrosno.pl

Pozostałe wiadomości