TVN24 | Kraków

Zderzenie z ciężarówką. Zginął pasażer auta osobowego, kierowca "z ciężkimi obrażeniami ciała"

TVN24 | Kraków

Autor:
wini//now
Źródło:
TVN24 Kraków
Zderzenie BMW i ciężarówki
Zderzenie BMW i ciężarówkiOchotnicza Straż Pożarna w Tęgoborzy / Facebook
wideo 2/5
sl ok

Tragiczne w skutkach zderzenie osobowego BMW i ciężarówki MAN w miejscowości Tęgoborze, w województwie małopolskim. Zginął 28-letni pasażer auta osobowego, a 27-letni kierowca został poważnie ranny. Policja ostrzega przed trudnymi warunkami na drogach i apeluje o rozwagę.

Wypadek wydarzył się we wtorek rano na drodze krajowej numer 75 w miejscowości Tęgoborze, w województwie małopolskim. - Doszło do zderzenia dwóch pojazdów, samochodu ciężarowego marki MAN i osobowego BMW - relacjonowała komisarz Justyna Basiaga, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Jak dodała, mimo reanimacji zmarł 28-letni mężczyzna, pasażer osobowego samochodu. - Natomiast kierujący tym samochodem 27-letni mieszkaniec Sądecczyzny z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala - przekazała policjantka.

Kierowcy ciężarówki nic się nie stało, mężczyzna był trzeźwy. Od kierującego BMW pobrano krew do badań.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Zderzenie osobowego BMW i ciężarówkiOchotnicza Straż Pożarna w Tęgoborzy / Facebook

Droga była zablokowana

- Przez wiele godzin ma miejscu zdarzenia pracował prokurator, policjanci z zespołu wypadkowego ruchu drogowego sądeckiej policji oraz biegły z zakresu ruchu drogowego. Na czas wykonywanych czynności droga krajowa numer 75 była całkowicie zablokowana, zostały zorganizowane objazdy - przekazała Basiaga.

Polica ostrzega przed trudnymi warunkami na drogach. - W naszym regionie warunki są trudne z uwagi na padający śnieg i marznący deszcz, dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności - podkreśliła komisarz Basiaga.

Autor:wini//now

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: Ochotnicza Straż Pożarna w Tęgoborzy / Facebook

Pozostałe wiadomości