Niepełnosprawny Arek na Kasprowym Wierchu. Chłopiec zjechał ze szczytu na specjalnym wózku

TVN24 | Kraków

Autor:
wini
Źródło:
TVN24 Kraków
Wnieśli na szczyt niepełnosprawnego ArkaTVN24
wideo 2/5
2802N094V SANKI

Wolontariusze z Fundacji "W Góry Serca" pomogli dostać się na szczyt Kasprowego Wierchu niepełnosprawnemu 8-letniemu Arkowi. To nie wszystko – chłopiec zjechał ze szczytu na specjalnie przystosowanym do tego celu wózku inwalidzkim

Jak mówi mama Arka, wyjście w Tatry było marzeniem chłopca od co najmniej dwóch lat. W końcu udało się je zrealizować.

Wyprawa rozpoczęła się w niedzielę około godziny 7. Po 10 grupa dotarła na szczyt Kasprowego. - Młody będzie miał dużo frajdy. Warto wspierać wszelkie inicjatywy, które służą po prostu pomocy osobom, które nie mogą samodzielnie uprawiać niektórych dyscyplin – stwierdził przed rozpoczęciem wyprawy Andrzej Bargiel,. Himalaista uczestniczył w akcji wnoszenia Arka na Kasprowy.

Bargiel wyraził też nadzieję, że Arek będzie dobrze się bawił podczas wycieczki.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

"Są granice, które trzeba przełamać"

- Staramy się być aktywni i chodzimy tam, gdzie możemy się dostać z wózkiem. Dla Arka to jest niesamowita frajda, możliwość zjechania z tak wielkiej góry – mówi pani Marzena, mama chłopca.

Kobieta podkreśla, że "każda akcja, która pomaga osobom niepełnosprawnym zdobywać szczyty jest super". Pytana przed rozpoczęciem wyprawy, czy nie boi się że chłopiec będzie zjeżdżał z tak wysokiej góry odpowiada: - Są pewne granice, które po prostu trzeba przełamać.

Autor:wini

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: TVN24