Kraków

Kradli luksusowe samochody za pomocą tabletu. Wpadli na gorącym uczynku

Kraków

Za pomocą tabletu, przechwytywali sygnał z kluczyka
TVN24 Kraków / Małopolska PolicjaZłodzieje wykorzystali mechanizm funkcjonujący w wielu nowoczesnych samochodach: auto otwiera się w momencie, gdy zbliży się do niego właściciel z kluczykiem

Wykorzystali nowe technologie, by kraść drogie samochody. Wpadli, gdy chcieli przejąć luksusowe bmw. Jak mówi policja, to nie pierwszy taki przypadek, a ofiar trzech zatrzymanych złodziei samochodów może być więcej. Przestępcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Złodzieje wykorzystali mechanizm funkcjonujący w wielu nowoczesnych samochodach: auto otwiera się w momencie, gdy zbliży się do niego właściciel z kluczykiem.

Za pomocą tabletu, przechwytywali sygnał wysyłany przez kluczyk, a następnie sami otwierali auto. Wszystko bez śladów włamania.

Złodzieje samochodów

Jak relacjonują policjanci, zatrzymano ich w Tarnowie, gdy usiłowali skraść samochód luksusowe bmw x5, warte prawie 300 tys. zł. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku.

Prawdopodobnie to nie pierwsza ich kradzież, ponieważ podczas przeszukań policjanci znaleźli lexusa o wartości ponad 250 tys. zł. Podejrzewają, że samochód został skradziony w taki sam sposób.

- Sprawa jest rozwojowa. Trwają ustalenia, czy podejrzani mają związek w innymi kradzieżami luksusowych aut w Małopolsce i w całym kraju - zaznaczają funkcjonariusze.

Na wniosek prokuratury, która prowadzi śledztwo w tej sprawie, sąd osadził podejrzanych w areszcie na trzy miesiące. Wszyscy usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem do pojazdu, za co grozi im kara do 10 lat więzienia.

Autor: mmw/mś/jb / Źródło: PAP / TVN 24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: Policja Kraków

Pozostałe wiadomości