TVN24 | Kraków

Po liście od dyrektora liczba niezaszczepionych w szpitalu spadła do niecałych trzech procent

TVN24 | Kraków

Autor:
wini/gp
Źródło:
TVN24 Kraków
Szpital w Tarnowie zachęca pracowników do szczepień
Szpital w Tarnowie zachęca pracowników do szczepieńTVN24
wideo 2/6
TVN24Szpital w Tarnowie zachęca pracowników do szczepień

Dyrektor szpitala w Tarnowie (Małopolska) wysłał do pracowników list, w którym zapowiedział, że finansowe bonusy oraz urlopy w miesiącach letnich będą przysługiwały tylko w pełni zaszczepionym. Liczba osób niezaszczepionych w tarnowskim szpitalu od razu bardzo mocno się zmniejszyła.

W grudniu 15 procent personelu szpitala stanowiły osoby niezaszczepione. Obecnie jest to zaledwie niecałe trzy procent. – Efekt tej informacji i ciągle prowadzonych rozmów oraz być może czynników ekonomicznych oraz jakichś przemyśleń pracowników sprawiły, że dziś mamy 31 osób niezaszczepionych. Stanowi to mniej niż trzy procent kadry medycznej szpitala – tłumaczy Marcin Kuta, dyrektor Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie.

Jak zaznacza dyrektor, wśród niezaszczepionych praktycznie nie ma lekarzy. – Największą grupę stanowią, niestety, pielęgniarki. To 26 osób – mówi Kuta.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Bez premii, szkoleń i letniego urlopu

Według zapowiedzi dyrektora, pracownikom niezaszczepionym nie będą przysługiwały finansowe premie oraz nagrody roczne i nie mogą liczyć na finansowanie szkoleń. Nie dostaną też urlopu latem, a tylko wiosną lub jesienią.. A ci, którzy nie mają umowy na czas nieokreślony, nie będą mogli liczyć na przedłużenie współpracy z tarnowskim szpitalem.

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 16 047 nowych zakażeniach koronawirusem. Zmarły 423 osoby z COVID-19.

Autor:wini/gp

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: fakty

Pozostałe wiadomości