Dziewczynka zakrztusiła się podczas jedzenia, pomoc wezwał jej 10-letni brat

Autor:
wini/gp
Źródło:
PAP
12-latka zakrztusiła się jedzeniem
12-latka zakrztusiła się jedzeniemTVN24
wideo 2/5
TVN2412-latka zakrztusiła się jedzeniem

12-letnia dziewczynka z Tarnowa zakrztusiła się podczas jedzenia. Szybko zareagował jej o dwa lata młodszy brat, który zadzwonił pod numer alarmowy i wezwał pomoc.

Chłopiec przekazał ratownikom, ze jego siostra zakrztusiła podczas jedzenia i "dziwnie się zachowuje". Do zdarzenia doszło we wtorek przed południem w Tarnowie. Na miejsce od razu pojechał zespół ratownictwa medycznego i patrol tarnowskiej policji.

Interwencja

Kiedy medycy przyjechali do domu dzieci, dziewczynka była przytomna i oddychała. Podjęta została jednak decyzja o przewiezieniu jej do szpitala, żeby tam przeprowadzić kolejne badania - przekazała w czwartek małopolska policja.

Czytaj też: Co, gdy dziecko się zakrztusi? "Tymi prostymi czynnościami możemy uratować komuś życie"

- Patrol policji przeprowadził rozmowę z 10-letnim Szymonem, który opowiedział im, że kiedy siostra zaczęła się krztusić, wykręcił numer alarmowy 112, wykonywał polecenia dyżurującego ratownika i czekał na przybycie służ ratunkowych - podała policja.

W międzyczasie do domu wróciła matka dzieci, która natychmiast pojechała do szpitala, gdzie trafiła jej córka. Policja podkreśliła, że cała sytuacja skończyła się szczęśliwie dzięki prawidłowemu zachowaniu chłopca. - Jego przytomność, opanowanie i prawidłowa reakcja pozwoliła na właściwe postępowanie w sytuacji kryzysowej, w jakiej się znalazł - wskazały służby.

Autor:wini/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości